Taas persut tulevat Helsinkiin marssimaan. Nyt 6.12. Persumarsseja on nykyään harva se päivä. Joko kyllästyttää?
Persuilla marssiähky.
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Monet tulevat junalla, osa taksilla että ehtivät junaan.
Marssia johtaa dosentti Bäckman.
Itseasiassa minä en tunne muita soihtupäivä marsseja suomessa !
Tarvitsikohan vappuna järjestää soihtumarssi 🤣
Lapualaiset marssilla=?
Joillakin persupoliitikoilla pitää kiirettä kun kaiken aikaa pitää marssia jotakin vastaan tai jonkin puolesta, tehdä välikysymyksiä, ja vielä siinä sivussa on ehdittävä öyhöttää somessa ja vastustaa kaikkea.
Vihervasemmistolaiset ne on aina marssimassa, riehumassa ja mieltänsä osoittamassa milloin minkäkin asian puolesta tai jotakin vastaan. Mihinkään muuhun heidän aikansa ei riitäkään. Tyhmille tiedoksi! 6.12. on maamme Itsenäisyyspäivä. Sen takia kyllä kehtaa marssia.
Hienoa että muistutit persutovereitasi tuosta maamme itsenäisyyspäivän ajankohdasta, vaan olisikohan sinun vielä varmuudeksi soitettava kaikille persutovereillesi, iso osa heistä kun ei osaa edes lukea.
Vihervassarit tukkivat kadut, aiheuttavat kaikessa häiriötä ja muutenkin toimivat kaikessa älyttömällä ja hullulla tavalla.
Toivottavasti jättävät vasarat peräkammarin nurkkaan!
Aloittaja suunnittelee taas alpakkakokoontumista aiheuttamaan häirintää isänmaallisten juhliin.
Ovatko persut jo toipuneet alpakkahyökkäyksestä?