Neuvostoliittoa johti äiät!

Neuvostoliitossa ei naiset hyppineet silmille. Johdossa oli oikeat äijjjät! Kokemusta löytyi, mikä näkyi jo kulmakarvojen kasvusta. Ei ollut mitään huulipunahallituksia Moskovassa. Eikä tosiaan mitään viherpiiperrystä harrastettu. Ainoat kasvisperäiset nautinto-aineet olivat aamun mahorkka ja tuore Pravda. Teollisuutta jos arvosteli, päätyi niskaperseotteella Siperian junaan. Hallituksia ei yritetty kaataa millään taloushöpinöillä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja+nämä+samat+”äijät”+harvoin+ylittivät+60+ikävuotta+tupakan,+vodkan+ja+ruokavalion+takia!Naisten+päivä+oli+kerran+vuodessa+ja+siihen+ne+naisten+ilot+loppuivatkin!+Avioliitoista+70+%+päätyy+eroon+ja+perhaväkvalta+on+valtion+erityisessä+suosiossa!++Poliisi+ei+edes+tuki+ellei+käytetä+teräaseita!Siinäpä+paratiisi+tunkiostallarille!

Äänestä

Olihan siellä muidut mukana!Esimerkiksi Aleksandra Kollontai,joka olikin syntynyt Suomessa!Vapaan seksin papitar niin marxilaisen teorian kuin sosialistisen käytännönkin kannalta!Sitten oli kulttuuriministeri Furtseva,jonka käsi ei vapissut piripintaisen vodkalasin edessä!Hän ryyppäsi kevyesti jalat alta esimerkiksi Hrustsevilta!
Itseasiassa Puolueen kaikilta tasoilta löytyi laadukkaita naisia,jotka olivat valmiit antamaan kaikkensa,edestä ja takaa,Puolueen menestykseksi!!

Äänestä
  • Niinkö? Neukun johdossa ei vain ollut naisia eikä koskaan merkittävää määrää politbyroossa. Neukkula oli sovinistinen miesten maailma! Esim. Ravintolassa siinä maassa tarjotaan aina ensin miehille ja vasta sitten naisille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Neuvostoliitossa ei naiset hyppineet silmille. Johdossa oli oikeat äijjjät! Kokemusta löytyi, mikä näkyi jo kulmakarvojen kasvusta. Ei ollut mitään huulipunahallituksia Moskovassa. Eikä tosiaan mitään viherpiiperrystä harrastettu. Ainoat kasvisperäiset nautinto-aineet olivat aamun mahorkka ja tuore Pravda. Teollisuutta jos arvosteli, päätyi niskaperseotteella Siperian junaan. Hallituksia ei yritetty kaataa millään taloushöpinöillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu