Näin hyviä leffoja ei enää tehdä

https://areena.yle.fi/1-2258490

Kuutamosonaatti vuodelta 1988.
Tuo on jo oman aikansa dokumentti maisemineen ja outoine paikkoineen.
Kannattaa katsoa.
Kaikki mitä yle esittää ei ole huonoa.☃️👀
372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pakotin itseni kattoo kun tätä oli kehuttu. 20minuuttia pystyin katsoo. Ei ole dokumentti minun suomesta 1988. ällöttävä leffa.

Nämä katan esitykset toreilla on kyllä sitä aikaa. Valitettavasti.
https://m.youtube.com/watch?v=PoFxZjv8Kyw

Äänestä
  • Äy äy. Kyllä tälle naurettiin hakanuemen torilla. Absurdia oli.

    Äänestä

Tykkään persuista kertovista elokuvista kuten tuosta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://areena.yle.fi/1-2258490

Kuutamosonaatti vuodelta 1988.
Tuo on jo oman aikansa dokumentti maisemineen ja outoine paikkoineen.
Kannattaa katsoa.
Kaikki mitä yle esittää ei ole huonoa.☃️👀

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu