Vilkaisin persujen sivustoja, some profiileita, foorumeilla käytäviä keskusteluja, enkä voinut olla huomaamatta melkoista muutosta vielä parin vuoden takaiseen, nimittäin en lukenut kertaakaan kirjoituksia joissa vaadittiin EU eroa!
Onko fixit hommat nyt haudattu vähin äänin koska on huomattu ettei mennyt putkeen edes varakkaalla Britannialla? Ennen tälläkin palstalla oli päivittäin kirjoituksia eron puolesta.
Fixit unohdettu?
Onko fixit hommat nyt haudattu vähin äänin koska on huomattu ettei mennyt putkeen edes varakkaalla Britannialla? Ennen tälläkin palstalla oli päivittäin kirjoituksia eron puolesta.
Fixit unohdettu?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Eu Eroaa Suomesta kun loppuu maksaminen 🤣
Hullujen huoneella tuulee vanhasta Neuvostoliitosta vai kuinka?
Veroparatiisi on demun ja kokomustan paratiisi.
https://www.suomenuutiset.fi/eu-kartoitti-maailman-veroparatiisit-mutta-unohti-listalta-luxemburgin-irlannin-ja-hollannin/
Valtaosiltaan, ei ole vuosiin enää pidetty edes mahdollisena erota EU;sta, meillä on jo niin paljon velkaa ja lisääntyy vaan. En tiedä mitä juttuja sinä taas olet lueskellut, mutta taitaa olla vaan hölmöytesi ilmentymänä tuokin avautumisesi.
Eikö persujen siis pitäisi kiirehtiä eroa ettei tule lisää velkaa? Fixit unohdettu koska jopa isohko osa rivipersuista älynnyt kuin typerää se olisi.
Ei ole enää varaa erota. Sehän se oli tuon hullun velkaantumisen tarkoituskin.
Fixitiläisten mukaan talous nousee kuin fenix EU eron jälkeen joten en ymmärrä miksi tuo velka olisi ongelma sillä sen vähentäminen alkaisi muutaman vuoden sisään.
En tiedä, en ole tuollaisia Fixitläisiä tavannut, enkä heidän juttujaan missään nähnyt. En siis tiedä heidän ajatusmaailmastaan. Mutta niin kuin moneen kertaan on todettu, meillä on jo aivan liikaa velkaa ja yhteisvastuista, jotta voisimme EU;sta ja/tai Eurosta erota. Sehän on tämän järjettömän velkaantumisen tarkoituskin ollut, sitoa jäsenmaat EU;n kurjuuteen.
4 miljardia taas annettiin veroparatiisi pankeille, kokkelit taputtaa ja sdp peesaa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tervetuloa-veroparatiisiin-eurooppaan-nain-veroja-voi-valtella-eri-maissa/5861154
Vai noinko se menee, vähenee kun muutamat kuten suomi sitä lyhentää.
Aloittaja ei oikein ymmärrä asioita. Varmaan siksi että ei ole maksaja vaan saaja eli loisija.
Maksaja sanoo mitä tehdään ja loisija on hiljaa. Sitten vielä toope yhdistää omia ongelmiaan PS puolueeseen? Voiko pahempaa oikosulkua nupissa olla?
Aloittajahan kysyi, vieläkö persut vaativat eroa EU:sta. Ymmärtämätön olet sinä, kun et tajua yksinkertaista kysymystä.
Taidetaan persuilta vaatia liikoja.
Aloittajahan kyselee vanhoja juttuja, jotka eivät varsinaisesti enää edes edellytä vastausta. Mikäli aloittaja, kysyjä ei ole tähän mennesäkään asiaan ymmärtänyt, hän tuskin sitä tajuaa nytkaan selitettäessä.
Miksi eroa ei vaadita? Itsenäisyys ei kiinnosta vai onko Brysselin lihapadat liian kova kiusaus persuille?
Suvakki laskee kulutkin tuloksi, sitä se vihersuva taiteiluapurahoilla toimeen tuleminen teettää.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/200a4e99-a71a-4b7a-a6de-6369cca9e348
Ensin meidän on ajettava maahanmuuttajat pois Suomesta ja estettävä ketään ulko maalaisia tänne tulemasta, vasta sitten keretään eroamaan EU :sta.
Siinä se pulma kun noita rikollisia ei voi enään palauttaa kotiinsa, omansa maamiehet niitä ei sinne huoli.
https://yle.fi/uutiset/3-12202096