Huomaa että ihmisillä on ainakin vilkas mielikuvitus

Anonyymi

Täällä. Voin kertoa syyni vihalle. Meinasin viime vuonna tappaa itseni. Siksi olen katkera ja vihanen. En ole ainoa kärsijä jutussa. Minulla on hyvä älykkyysosamäärä. Tajuan asioita, syitä ja seurauksia. Monilla on vaan niin vääristynyt käsitys maailman raakuudesta, kun on asiat olleet aina pirun hyvin. Hyvät vanhemmat, rahaa ja vakautta. En väitä, että kellään olisi asiat aina täydellisesti. Sitä vaan, että kaikelle on syynsä. Tänä aikana asiat patoutuu. Kauheat jonot keskustelemaan mihinkään.
Minulle riittää rakkaiden ja läheisten tuki.
Jos olisin viime vuonna tehnyt sen, olisi kaikilla osapuolilla nyt hyvin vaikeaa.
Armoa mukana.
Olen hyvä, mutta en kaikille. Siksi varmasti on vaikea ymmärtää miten joku on niin vihainen.
"Hyvää hyvyyttäni jäin henkiin."
👍🏻 Ettei muiden tarvitse kärsiä.
Onneks elämä on nyt tosi hyvää. Koen, että olen oikeutettu tähän kaikkeen hyvään ja ansainnut sen. Eipä tässä muuta.

4

154

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Multa ei riitä enää ymmärrystä kaikkeen. Tiettyihin asioihin helvetin kyynistynyt, koska elämä on niin opettanut. Toisille se tapahtuu jo varhain. Minä olen kokenut lapsesta asti elämän todellisia puolia ilman pumpulia. Ja silti aloholisoitumatta ja koskematta huumeisiin. Joskus tosin voi vetää kännitkin. Mutta siinäpä pala purtavaksi. Mene sinä vaan nyt istumaan vaikka vaahtokylpyyn kalliin shampanjan kera.

      • Anonyymi

        Tämä siis aloittajalta.


    • Anonyymi

      Ja aloittajalta vielä sellainen ajatus, että osaan olla hyvin pienestä tyytyväinen ja onnellinen. Olen ollut sitä aina. Nykyaika on opettanut kermaperseillekin ehkä jo jotain. Kaikille ei vieläkään. Eikä koskaan tule opettamaan.
      Kunnioita, ole kiitollinen, mutta älä liian kiltti ja sinisilmäinen. Olen nainen miehen kantavalla kyvyllä ja vahvuudella. On ollut lapsesta asti pakko kantaa. Lapsia en tee tähän maailmaan. Itsekäs teko. Ja toiseksi, en olisi varmasti hyvä vanhempi vaikka yrittäisin vältellä olemasta kuin omani, näkisin silti heidät itsessäni ja oksentaisin.

      Mukavaa joulua vaan.

    • Anonyymi

      meinasit tappaa itses no olet epäonnistuja ja nyt me muut saadaan kärsiä näistä jutuista joskus niin toivoo että itsarin tekijät onnistuis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      68
      878
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      793
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      61
      701
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      634
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      548
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      523
    7. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      479
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      477
    9. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      24
      467
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      31
      460
    Aihe