Huomaa että ihmisillä on ainakin vilkas mielikuvitus

Anonyymi

Täällä. Voin kertoa syyni vihalle. Meinasin viime vuonna tappaa itseni. Siksi olen katkera ja vihanen. En ole ainoa kärsijä jutussa. Minulla on hyvä älykkyysosamäärä. Tajuan asioita, syitä ja seurauksia. Monilla on vaan niin vääristynyt käsitys maailman raakuudesta, kun on asiat olleet aina pirun hyvin. Hyvät vanhemmat, rahaa ja vakautta. En väitä, että kellään olisi asiat aina täydellisesti. Sitä vaan, että kaikelle on syynsä. Tänä aikana asiat patoutuu. Kauheat jonot keskustelemaan mihinkään.
Minulle riittää rakkaiden ja läheisten tuki.
Jos olisin viime vuonna tehnyt sen, olisi kaikilla osapuolilla nyt hyvin vaikeaa.
Armoa mukana.
Olen hyvä, mutta en kaikille. Siksi varmasti on vaikea ymmärtää miten joku on niin vihainen.
"Hyvää hyvyyttäni jäin henkiin."
👍🏻 Ettei muiden tarvitse kärsiä.
Onneks elämä on nyt tosi hyvää. Koen, että olen oikeutettu tähän kaikkeen hyvään ja ansainnut sen. Eipä tässä muuta.

4

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Multa ei riitä enää ymmärrystä kaikkeen. Tiettyihin asioihin helvetin kyynistynyt, koska elämä on niin opettanut. Toisille se tapahtuu jo varhain. Minä olen kokenut lapsesta asti elämän todellisia puolia ilman pumpulia. Ja silti aloholisoitumatta ja koskematta huumeisiin. Joskus tosin voi vetää kännitkin. Mutta siinäpä pala purtavaksi. Mene sinä vaan nyt istumaan vaikka vaahtokylpyyn kalliin shampanjan kera.

      • Anonyymi

        Tämä siis aloittajalta.


    • Anonyymi

      Ja aloittajalta vielä sellainen ajatus, että osaan olla hyvin pienestä tyytyväinen ja onnellinen. Olen ollut sitä aina. Nykyaika on opettanut kermaperseillekin ehkä jo jotain. Kaikille ei vieläkään. Eikä koskaan tule opettamaan.
      Kunnioita, ole kiitollinen, mutta älä liian kiltti ja sinisilmäinen. Olen nainen miehen kantavalla kyvyllä ja vahvuudella. On ollut lapsesta asti pakko kantaa. Lapsia en tee tähän maailmaan. Itsekäs teko. Ja toiseksi, en olisi varmasti hyvä vanhempi vaikka yrittäisin vältellä olemasta kuin omani, näkisin silti heidät itsessäni ja oksentaisin.

      Mukavaa joulua vaan.

    • Anonyymi

      meinasit tappaa itses no olet epäonnistuja ja nyt me muut saadaan kärsiä näistä jutuista joskus niin toivoo että itsarin tekijät onnistuis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      178
      5042
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1681
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      123
      1484
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1373
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1090
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      952
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      190
      915
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      760
    Aihe