Virtain-Alavudentien enkeli

Anonyymi

10

1569

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täälä Virratissa ei kukaan uskalla ees mitään kommentoida,pulla mössö koko virrat.

    • Anonyymi

      Siis tapahtunut 10 vuotta sitten ja nähny muutama maanpäällinen. Olisko ettei tuosta jutunaiheeksi ole?

    • Anonyymi

      Voihan olla että on valkonaama tapio saanut omaltatunnolta vapaapäivän ja laskeutunut rehellisen sukunsa lähettämänä jumalan viitassa vilkuttelee maantiellä
      jumalan valkoisessa valossa.

    • Anonyymi

      En nähnyt enkeliä ,susi oli viimeyönä samolla huudeilla.

      • Anonyymi

        missäs ne huudit on-

        eli missä paikassa se nälkyi.


    • Anonyymi

      Näky ei ole varmaan huijaus, mutta näky on näky, eli ei todellinen itsessään.

      Ehkä Alavudella saatetaan uskoa sekä Vesan hyvyyteen että enkeleiden ilmestymisen, mutta todellisessa elämässä enkeleitä et näe....Vesan ehkä kyllä.

      • Anonyymi

        kun on monta silminnäkijää niin se ei ole 'näky' vaan totta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        kun on monta silminnäkijää niin se ei ole 'näky' vaan totta.

        Ja höpsis. Pelkkää joukkohysteriaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja höpsis. Pelkkää joukkohysteriaa.

        sinähän olet varsinainen maailmankaikkeuden avaimet jo maailmantiedon selittäjä kun senkin tiedät kertoa koko maailmalle ja maailmanhistorian enkelien nähneille tiedoksi- joita muuten on paljon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        sinähän olet varsinainen maailmankaikkeuden avaimet jo maailmantiedon selittäjä kun senkin tiedät kertoa koko maailmalle ja maailmanhistorian enkelien nähneille tiedoksi- joita muuten on paljon.

        No niin on. Ja on paljon niitä joiden kotona on kummituksia ja jotka on nähneet ufoja. Sitten on niitä jotka uskoo rokotteiden sisältävän mikrosiruja ja grafeenia. Yhdestäkään noista ei vaan löydy uskottavaa näyttöä. Siitä on näyttöä että ihmisen mieli tekee tepposia ja nähdään/tulkitaan asioita miten sattuu.

        Pitäkää enkelinne rauhassa, eihän se kai keneltäkään pois ole. Tuota vanhaa "näkyä" moni on epäillyt keksityksi, niin paljon ristiriitaisuuksia asiassa.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6319
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      379
      6125
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5900
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2355
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      118
      1395
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1231
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      183
      1064
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe