Teknofasistinen globaali yhteiskunta rakenteilla

Anonyymi

Todellinen syy plandemian, varianttien, piikkien ja rokotepassien taustalla. Media harhauttaa ja propagoi globaalin eliitin agendaa kansalle ja lahjotut poliitikot ja virkamiehet toteuttavat vastineeksi pääsystään "suureen klubiin". Asiat ovat lopulta yksinkertaisia, kun ne riisutaan alasti kaikesta tauhkasta.

Taustalla on valtaapitävien ahneus ja vallanhimo. Ei se ole mihinkään muuttunut sadoissa ja tuhansissa vuosissa.
Teknologian kehitys mahdollistaa koko maailman alistamiseksi globalistien valtaan digitaalisilla maksujärjestelmillä, kuten hiili-, maksu- ja sosiaalisilla pisteytyksillä jotka kertovat, mitä saat tehdä ja paljonko saat käyttää eliitin omistamia resursseja.
Agenda 2030: "You will oen nothing and be happy".
Asia on aivan ilmiselvä, katso kaiken median ja viranomaisten luoman tarkoituksellisen misinformaation yli.

He luovat tätä järjestelmää terveyden varjolla ja tarkoituksellisella vastakkainasettelulla rokotettujen ja rokottamattomien välillä. Näin se Julius Caesar valloitti kansoja "hajoita ja hallitse" periaatteella. Se toimii nykyäänkin.
Ei nämä globalistit ole mitään uutta keksineet, soveltavat ikivanhoja hyväksi havaittuja taktiikoita valloituspuuhissaan. Kaiken taustalla on ahneus ja vallanhimo, siksi näette mitä näette ja miksi mikään ei täsmää median ja viranomaisten puheissa todellisuuden kanssa.

Globalistit pärjäävät suunnitelmissaan pitkälle, koska tietävät miten paljon mukavuudessa marinoitunut kansa uskoo mediaan ja on laiska toimimaan. Apuna on toki eri keskustelupalstoillekin lähetetyt virallisen agendan propagandistit, jotka on helppo havaita kun sen oppii näkemään. Nythän nuo pyrkivät vain luomaan sekaannusta ja riitelyä.

7

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      yhteiset ongelmat pienentää mailmaa ja mailmankuvaa raja aitojen kaatuessa syliin jolloin kansallis valtioiden valta lopalisoituu rajoista tulee muodollisuus,

      • Anonyymi

        Sehän globalistien tavoite onkin ja sitä on rakennettu vuosikausia: Ei rajoja ja ihmiset pyritään yhdistämään. Ainoa mitä globalistit eivät kerro, että omistavat sinut ja oikeutesi siinä samalla.


    • Anonyymi

      Ei globalismissa ole mitään vikaa. Kummaa tuollainen pelolla suhtautuminen ja kuvitelmat jostakin pahantahtoisesta eliitistä.

      • Anonyymi

        Voit sanoa noin vain, jos kuulut itse eliittiin ja kukas nyt itseään pahana pitää.
        Ihmisten kuuluu olla vapaita, ei kenenkään rahan- ja vallanhimoisen ihmisen omistama.
        Onko kuviot liian suuria ymmärrettäväksi, kun sitä "omistajaasi" ei suoraan näy? He antavat sinulle vähän kuin vauvan leikkikarsinan, jossa olet "vapaa" ja saat potea maailmantuskaasi ja sisustaa loft-kellariasi tjsp. kunhan tuo eliitti antaa siihen puitteet ja teet mitä käsketään.
        Säälittää miten helposti ihmiset alistuvat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voit sanoa noin vain, jos kuulut itse eliittiin ja kukas nyt itseään pahana pitää.
        Ihmisten kuuluu olla vapaita, ei kenenkään rahan- ja vallanhimoisen ihmisen omistama.
        Onko kuviot liian suuria ymmärrettäväksi, kun sitä "omistajaasi" ei suoraan näy? He antavat sinulle vähän kuin vauvan leikkikarsinan, jossa olet "vapaa" ja saat potea maailmantuskaasi ja sisustaa loft-kellariasi tjsp. kunhan tuo eliitti antaa siihen puitteet ja teet mitä käsketään.
        Säälittää miten helposti ihmiset alistuvat.

        Tai sitten sinä vain kuvittelet tuon kaiken roskan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tai sitten sinä vain kuvittelet tuon kaiken roskan.

        No, aika näyttää. Tähän saakka olen aika hyvin osunut oikeaan 2020 syksystä alkaen kun aloin oikein tutkia asiaa. Silloin minulle valkeni, että miten on mahdollista, että monelta eri yhtiöltä tulee rokotteet samaan aikaan joiden luvataan olevan todella tehokkaita. Ja se, että ne olivat/ovat kokeellisia vaikka julkisesti muuta väitettiin. Ja muissa rokotteissa sekä lääkkeissä on jopa 10-vuoden testijakso, jotta pitkäaikaisvaikutukset tulevat esille.
        Tästä se vyyhti lähti purkautumaan, ja havaitsin koko ajan, että todellisuus ja median/viranomaisten puheet erkanevat koko ajan toisistaan. Kun tajusin koronan todellisen tarkoituksen, niin sen jälkeen on ollut helppo vain yhdistää pisteitä mitä eri globalistit sanovat ja puuhaavat. Korona on vain työkalu ja peite muille puuhille. Se tarjoaa täydellisen työkalun ja tekosyyn globaalin valtasysteemin rakentamiselle. Ikävää mutta hyvin todennäköisesti totta.

        No ei sun tarvitse tätä uskoa, mutta jos asiat etenevät tähän suuntaan kuten uskon, niin ehkäpä sitten osaat kyseenalaistaa enemmän.


    • Anonyymi

      Koko suomen EU-jäsenyys on ollut pelkkä vitsi muille maille.

      Suomi pelkkä nettomaksaja joka ei osaa itse hallita talouttaan ja antoi vallan EKP-EMU-pankille suomen valuutastakin- mitä virhettä ei yksikään muu pohjoismaa tehnyt.

      Bryssäliin on vaan hitusen matkaa lähteä talvella vanhalla ladalla posoottamaan mielenosoitukseen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17212725/teknofasistinen-globaali-yhteiskunta-rakenteilla

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17212256/suomalaiset-ei--ansaitse-omaa-maata--se-on--nahty-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17184748/satanistinen-fasistinen-maailma--mielenohjailu-seuranta-joukkohairinta-vaino-suomessakin-24h7vrk

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2358
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      179
      1996
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      45
      1985
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      30
      1698
    5. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      1598
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      153
      1328
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      185
      1273
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      25
      1176
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      982
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      78
      978
    Aihe