Immuunipuolustus...

Miksi se kadonnut ihmisiltä valtamedian koronauutisoinnissa? Pitääkö meidän siis ihan oikeasti uskoa, että ilman rokotetta ei ole immuunivastetta koronavirukselle? Saanko palkinnon jos alan uskomaan, että vain rokotettuna selviää viruksesta?
974
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei pidä uskoa mitään rokotepellejen eikä maskipellejen harhaisia juttuja.

Äänestä
  • Huumepsykoosissa ovat. Sitä se kannabis teettää.

    Äänestä

  • Keiden jutut ovat harhaisia; asiantuntijoiden vai itsensä kanssa väitelleiden nettitieteen dosenttien?
    Teillä rokotedenialisteilla on aivan poskettoman hupaisia juttuja. Valitettavasti on aina niitä pahnanpohjimmaisia avohoitotapauksia, jotka uskovat niihin. Heidän kohdalaan jutut ovat vaaraksi. Toisaalta populaatiosta poistuu sitä kautta haitallisia geenejä ainakin vähän.

    Äänestä

Uusien tutkimusten mukaan piikit tuhoaa immuunipuolustuksen ja sen takia keksitään uusia variantteja mitkä läpäisee rokotukset sillä yritetään peitellä järkyttävää virhettä.

Äänestä

Nyt kun pahikset ovat päässeet vaihtiin,
ajattele niitä pieniä kansoja joiden koko
popula on piikitetty 1-3 x ja niiden oma
puolustus on lamaannutettu, eli rampautettu ..

tuleeko niistä riippuvaisia piikeistä?

Eli se pieni kansa, koko popula lakkaa olemasta piikeillä ja ilman.

Muodostuu kiristysasetelma, jossa tekijät ovat
omien tekojensa vankeja ... ettei petos tule esille.

ja

Piikitetyille muodostuu immuunikato,
jota saatetaan pitää yllä uusilla uudilla uusilllaaaa.... piikeillä.

Tämä on ihmiskoe.
Kukaan ei ota vastuuta.

Äänestä
  • lisätään,

    tämän lisäksi on riski, että piikitetyt
    levittävät omasta elimistöstään
    piikittömiin jotain ja mahdollisesti paljon.

    Poliorotekin tekee niin.

    Kaikki häviää.
    Jos joku voittaa ... kuka se mahtaa olla?

    Pfizerin erittäin outo CEO?
    Kuka ostaa lientä?

    Äänestä

Immunivaste on, mutta sillä ei ole "muistissa" kyseistä tautia, joten immunivasteen käynnistyminen on myöhässä. Kun immunivasteelle annetaan rokotteella tai korona sairastamalla tunnistustieto viruksesta, se aiheuttaa muistijäljen, jolloin immunivaste käynnistyy paljon nopeammin.

Harva rokottamattomistakaan kuolee koronaan. Teholle kuitenkin joutuu nykyisen tilaston mukaan 33 kertaa rokotettua todennäköisemmin ja riski kuolemaan nousee ainakin samassa suhteessa.

Jos ei ole selvää lääketieteellistä syytä olla ottamatta rokotetta, niin rokote kannattaa ehdottomasti ottaa.

Äänestä
  • Iso+osa+perusterveistä+kykenee+hävittämään+viruksen+jopa+ennen+kuin+ehtii+vasta-aineita+muodostumaan.+Mistähän+tämä+mahtaa+kertoa?+Siitä,+että+ihmisillä+on+jo+sellainen+immuunipuolustus,+joka+toimii+koronavirusta+vastaan.+Tämä+kertoo+taas+siitä,+ettei+koronavirus+olekaan+sellainen,+mitä+näillä+alustoilla+uskotellaan.Lääketieteellinen+syy+olla+ottamatta+rokote:+perusterve.+Miksi?+Koska+rokotteen+suppeasta+hyötyalueesta+ei+ole+apua+niille,+jotka+sairastavat+oireettomana,+lievillä+tai+kohtalaisilla+oireilla.+Rokotteen+oireita+lievittävä+hyötyalue+on+siellä,+missä+immuunipuolutus+on+jo+siinämäärin+heikentynyt,+että+ilman+ulkopuolista+apua+oireet+voi+kehittyä+vaarallisiksi.+Jo+ennen+rokotuksia+tautiin+kuoli+vain+n.+2%+tartunnan+saaneista.+Tämän+pitäisi+antaa+kuvaa+siitä,+millaisesta+taudista+on+kyse+ja+millaiset+yksilöt+ovat+niitä,+joille+rokotus+perusteltua.

    Äänestä

Tällaisia mikkihiiriviruksia vastaan ihmisen oma luontainen immuunijärjestelmä on paras ja tehokkain suoja.

Ihan kaikkia vastaan ei oma immuunisysteemi toimi, kuten ebola.

No, tämä ei ole ebola vaikka kovasti tähän suhtaudutaan kuin olisi.

Suhteellisuudentaju? Mikä se on ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi se kadonnut ihmisiltä valtamedian koronauutisoinnissa? Pitääkö meidän siis ihan oikeasti uskoa, että ilman rokotetta ei ole immuunivastetta koronavirukselle? Saanko palkinnon jos alan uskomaan, että vain rokotettuna selviää viruksesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu