ja siitäkin on puolet viherpunasuvakkeja, jotka haluaa tietää mitä siellä sanotaan.
Mv on menettänyt merkityksensä.
Mv on menettänyt merkityksensä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eipä tuota julkaisua tele enää luettua, jutut menneet liian poskettomaksi valehteluksi.
Minä luen joka päivä UMV nettijulkaisua.
Niin minäkin, pitäähän se päivittäinen huumoriannos saada, tosissaan noita juttuja ei kannata ottaa, mutta vitsinä menee.
MV oli alkuun ihan piristävä media, ja sai valtamediat ja suvakit paniikkiin. Mutta ei ole sitä enää.
Niinkö haluat ajatella?
Oliko se sinulle jotenkin tiukka pala?
Ylisuurella köyhien lompakosta väkisin revityllä sonnansyöttö-aivopesu-pakkomokutus, pakkoruotsitus, osatotuuksia suoltava ylen-anti on menettänyt arvostelukykyiset katsojansa. Josku hitaampi herkkäuskoinenhan voi sitä haksahtaa vielä katsomaan. Toivottavasti hekään eivät usko tarkoituksenhakuista pakkovero-aivopesua!
Rauha Ilja Janitskinin muistolle. Herätti suomalaiset näkemään mädätyksen määrän tässä yhteiskunnassa.
Yksi mies, jota vastaan päätti käydä media ja virkamieskunta koko voimallaan. Siinä näki, kuinka vaarallista totuus on näiden mielestä.
MV-lehti tosiaan pelästytti valtamedian!
Alkoi tullaa kiire saada Janitskille syyteitä, ettei kaikki mädännäisyydet paljastuisi!
Ihan hyvän työn se Janitski kuitenkin kerkisi tehdä!
Ja nyt peli jatkuu!
On totta että välillä ampuvat ohi ja ylikin, mutta aina sieltä löytyy niitä totuuden siemeniä, mistä ei enää edes valtamedia pysty vaikenemaan, saati sitten peittelemään….
Ketä oikeasti kiinnostaa nämä mv-lehden vastaiset vihanpurkaukset ja trollaukset? Omaa pientä munienkaiveluklubianneko sillä viihdytätte?