Tuija Suistomaan 29.11.2021 näkemä uninäky hallavasta hevosesta
Näyssä hallava hevonen nousi ruokapöydällemme. Hevosella oli kengät ja niissä hokit.
Hevonen painoi oikeanpuoleisella etujalallaan oikean käden selkääni, joka lepäsi pöydällä. Pyysin, että hevonen ei siirtäisi painoaan etujalalleen ja murskaisi kättäni.
Sitten hevonen poistui pöydältä. Käsi jäi vahingoittumattomaksi. Pöytään tuli vain pieniä naarmuja.
Tuija Suistomaan tulkintaa:
Hallava hevonen on Ilmestyskirjan kuudennessa luvussa ilmoitettu viimeinen tuhoa tuova hevonen. Sen selässä istuu Kuolema ja Tuonela seuraa sen mukana. Näiden valtaan on annettu neljäsosa maata. Niillä on valta tappaa miekalla ja nälällä ja rutolla ja maan petojen kautta.
Hevonen nousee ruokapöydälle: keskeisiin asioihin arjessamme eikä varmaankaan vähiten ruokaan.
Hevosella oli hokit kengissään: hokkeja käytetään useimmiten talvella liukastumisen estämiseksi.
Oikea käsi symboloi varmaankin kaikkea toimintaa ja toimeliaisuutta. Lohduttavaa oli siis se. että hevonen ei puuttunut siihen puoleen elämässä. Myös pöytä jäi lähes ehjäksi. Selviämmekö siis säikähdyksellä?
Vaara uhkaa kuitenkin! On kiirehdittävä Herran turvaan ja pyydettävä viisautta ja valppautta toimia oikein. Ja iloitaan siitä, että Herra on lohduttanut meitä pikaisella takaisin tulemisellaan!
Tule herra Jeesus!
Tuija Suistomaan uninäky hallavasta hevosesta
6
797
Vastaukset
- Anonyymi
Selvästi seksuaalinen kompleksi.
Mutta miksi omaa alitajunnan toimintaa pitää levitellä julkisesti, pahimmilaan raamatuksi asti. - Anonyymi
Lapsellista touhua tämä muka tulevaisuuteen näkeminen. Ja miksi "näette" aina vain negatiivisia asioita? Taitaa kertoa enemmän näiden ennustajaukkojen ja -akkojen mielenlaadusta kuin tulevaisuudesta.
Ja oletko muuten koskaan pyytänyt anteeksi kun nämä sinun ennustukset eivät olekaan toteutuneet, kuten tuo Trump sekoilusi? Etpä tietenkään, koska olet pelkuri. - Anonyymi
Hevosella oli hokit = piikit jaloissaan ja se painoi käteesi hokilla. Eli saat yhtä monta koronapiikkiä kuin hokkeja oli hevosella, mutta säilyt vahingoittumattomana ja voit jatkaa eloasi ruokapöydässä, yltäkylläisyyden keskellä. Mutta hevosella on neljä jalkaa. Corona nousee neljään massiiviseen pandemiaan ja piikkejä pitää ottaa 4 kertaa kaviossa olevien hokkien määrä. Selvisit siin vain tästä pandemiasta. Kolme kaviota jäi vielä jäljelle. Joku niistä voi murskata kätesi.
Jesus Akbar! Veli. - Anonyymi
Sairas näky, noussut peloista ja muusta.
UnOHTAKAA! - Anonyymi
Näky kuvaa nyt etelä-Afrikasta liikkeelle lähtenyttä virusta joka nujertaa ennen kaikkea kolmen rokotuksen ottaneita ja joiden immuniteetti on heikentynyt hivin kaltaiseksi.
- Anonyymi
Mielenkiintoinen tulkinta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2714959Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii893454- 453411
- 502639
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua461833- 971630
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971448- 141399
- 701037
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441035