Nyt kun on jonkinlaiset pakkaset ja luntakin etelää myöten niin elokapinalliset ovat varmaan vetäytyneet talviunille? Eihän pepperoni-pitsan syönti hawaiji-paita päällä kadunlaidassa ole tähän vuodenaikaan kivaa hommaa joten elokapinasta kuullaan varmaan seuraavan kerran säistä riippuen ensi vuoden kesäkuun puolen välin jälkeen?
Onks Elokapinaa näkynyt?
Anonyymi
654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No, denialisteja, kristalleja, ennustajia, näkyjen näkijöitä, luontaistuotekauppiaita yms. Ei palele kun lauantaina taas kokoontuvat vastustamaan jotain australian karanteenimajoitusta maahan tulijoille.
Paljon vaan alkoa, se lämmittää, hopeavettä, halailua, lämpimiä jälkijuhlia!
Kannabis-Vihreiden Hutisalo mammalomalla.
Apinat epävarmoja, voiko rettelöidä ylimmän suojelijan virkavapaan aikana.
Ja Iiiiris Suomela ei matujen paapomiseltaan nyt jouda istuskelemaan Mannerheimintielle. Outoa käytöstä vihreiden suunnalta kun ei olla huutamassa ilmastohätätilaa, nyt kun säätyyppi on todella sellainen, että hätä tulee jos lämmintä ei ole saatavilla.
Onko pikkuvihreä jo syntynyt?
Lapissa kaikki kukkii nopeasti
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Temperature_daily_chelsa.gif
Oi oppi ottakaatte joutsenista
Ne lähtee syksyin, palaa keväisin
Pannukakku-maapallon aikaan täällä oli lämpimämpää, mutta nyt kannattaa miettiä onko tämä ihmisen paikka.