THL ottaa kovat otteet käyttöön

Siksi Suomi onkin pohjasakkaa kolmannen rokotuksen antamisessa.
Pehmeät otteet ovat tietenkin rokotuksen antaminen kaikille.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaiken maailman salaliittoteorioita vauhkoontuneilla rokotus vastaisilla-

Äänestä
  • Niin on.
    Mutta eikö ole ihmeellistä, että Suomi on häntäpäässä kolmannen rokotuksen kanssa eikä meillä ole edes tehty päätöstä sen tarpeellisuudesta?

    Tulee väkisin mieleen maskigate, jossa sanottiin ettei maskit ole tarpeellisia ja ne on suorastaan haitallisia.

    Äänestä

Nykyinen ohje on, että kolmannen saa vasta 6 kk toisesta.

Äänestä
  • Eli ollaan oltu jatkuvasti myöhässä. Onko se sitten hyvä juttu?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siksi Suomi onkin pohjasakkaa kolmannen rokotuksen antamisessa.
Pehmeät otteet ovat tietenkin rokotuksen antaminen kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu