Selim Bensaad Iosif Stalinin lapsenlapsenlapsi

Anonyymi

Selim elää Moskovassa Stalinin entisessä asunnossa, joka jäi perinnöksi. Mutta Selimillä on ongelmia, sillä hänen isänsä, joka on algerialaista alkuperää pitää Selimiä kodittomana kadulla autossa asuen.
Joka päivää Selim menee asunnolle koputtaa ja yrittää saada asunto oikeuden käräjäoikeudessa.

Selim on 50 vuotias ja kolmoisryhmän invaliditeetillä, jota hän saa syntymästään asti.

Isä joka asuu asunnolla on Hosin Bensaad. Heidän välinsä huononivat 20 vuotta sitten. Isä ei anna tehdä remonttia asunnolla, eikä päästä poliisia taloon.
Selim on kanssa kirjattu asunnossa eläjäksi.

Nyt riidan syyksi tuli uusi julkaistu Stalinin elämäkerta, jossa Selim Bensaad syyttää isänsä Hosinia ulkomaalaiseksi agentiksi, jota ulkomaan tiedostelu yritti istuttaa perheeseen.

Asunto sijaitsee Lyublyankalla samassa osassa jossa NKVD miehiä asutettiin.

Selim Bensaad syntyi 1971 Galina Dzhugashvilin perheessä, joka oli Iosif Stalinin pojan Jakov Dzhugashvilin tytär. Galina synnytti vauvan algerialaiselta opiskelijalta Hosin Bensaadilta, joka tuli Moskovaan opiskelemaan Kansojen ystävyyden Lumumbin Instituutissa. Virallisesti liitto hyväksyttiin vasta kun lapsi täytti neljä vuotta.

Asunnon myyntihinta on 80 m2 - 30 000 000 ruplaa.

Asunnon Stalin lahjoitti balleriina Julia Meltserille, Jakov Dzhugashvilin toiselle vaimolle. Sittemmin asuntoa omisti gensekin lapsenlapsi Galina Dzhugashvili, Selimin äiti. Nyt asunto kuuluu Selimille ja Hosin isälle.

Эту квартиру Сталин когда-то подарил балерине Юлии Мельцер, второй официальной жене своего сына Якова Джугашвили. Затем жильем владела внучка генсека - Галина Джугашвили, мама Селима. Сейчас квартира в долях принадлежит Селиму и его отцу.

Читайте на WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/daily/28354/4501179/

WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/daily/28354/4501179/

0

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

        Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
        Maailman menoa
        84
        7132
      2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

        Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
        Maailman menoa
        27
        7079
      3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

        Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
        Maailman menoa
        117
        6205
      4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

        Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
        Maailman menoa
        45
        5414
      5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

        Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
        Maailman menoa
        84
        5248
      6. Demarikultin uhri kertoo

        Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
        Maailman menoa
        63
        5225
      7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

        Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
        Maailman menoa
        41
        5120
      8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

        Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
        Maailman menoa
        27
        4605
      9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

        "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
        Maailman menoa
        19
        3485
      10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

        vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
        Maailman menoa
        300
        3400
      Aihe