Nuorten pahoinvointi.

Anonyymi

Minkä takia tähän ei aleta urakalla puuttumaan ennen kuin tästä tulee villilänsi? Jengikäyttäytyminen lisääntyy yms. Tositoimia tehtävä!
Nettiaikana myös raju nettikiusaaminen, mustamaalaus ja toisena esiintyminen on lisääntynyt. Itsellä epäilys, että tällä palstalla on ja yritetty moista harrastaa. Toisaalta voihan anonyyminä purkaa kuka tahansa hetkellisesti v*tutustaan. Ja sen voi sivuuttaa aina tokaisulla: "ne lääkkeet. " Kuten äitylit yleensä tykkää sanoa.
Se toisena esiintyminen on rikos. Mietin vain, että jos kirjoittaa toisena arvattavissa olevia tekstejä ja saa jonkun huonoon valoon, niin pitäisi ymmärtää seuraukset ja henkinen kärsimys.
Raadollinen nykyaika.
Kohta Ylöjärvellä joutuu pelkäämään jo tosissaan. Vanhusparat, omaisuus jne. Selkäsauna ja puhuttelu teinilapsille. Sitten terapiaan!
Osalla on vaarallinen asenne jo nyt. Se voi johtaa vakaviin seurauksiin aikuisena.

4

637

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistähän lienee nämä tulevat rikolliset saaneen oppinsa. Kannattaa katsoa vanhempien peiliin, jopa kahteen peiliin.

    • Anonyymi

      Homehtuneista munasoluista tulee aikaa myöten sellaisia-

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ylöjärvelläkin on paljon lestadiolaisia ja he opettavat lapsilleen etteivät muut kuin lestat ole oikeita ihmisiä. Aivan kuten muslimitkin opettavat, heille saa tehdä mitä tahansa. Tämä on näkynyt takavuosina Lempiäniemessäkin. Siellä oli kyllä samassa porukassa adventistejakin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      27
      6502
    2. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      72
      5178
    3. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      93
      4775
    4. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4599
    5. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      69
      4448
    6. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      18
      4038
    7. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      54
      3987
    8. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      107
      3865
    9. Miksi Marinin vasemmistohallitus ei tunnustanut Palestiinaa

      kun mahdollisuus oli? Nyt sitten vasemmisto-oppositio ulvoo yhtään ääneen, että Palestiina pitää tunnustaa - onpa tode
      Maailman menoa
      21
      3500
    10. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      17
      3327
    Aihe