MIND CONTROL eli toisten mielenohjaileminen on totta

Se on totta!! Maailmaa johtava varjohallitus- illuminaatti tekee sitä omille eliittisuvuilleen ja muillekin . Tällä satanismisella maailmaneliitillä
on tarkoitus aivopestä koko maailma?

https://keskustelu.suomi24.fi/t/8304281/julkkikset-ja-monarch-mind-control-mielenkontrollointi-mielenohjelmointi

https://www.google.fi/search?q=mind control mielen illuminaatti springmeier


https://www.vauva.fi/keskustelu/3042559/mita-eroa-np-ultralla-ja-mk-ultralla
16193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

MIND CONTROL on tosi helppoa.

Kaadat vain tarpeeksi rahaa toisen taskuun niin kohta se ajattelee ja puhuu ihan niinkuin haluat.

Ei vois helpompaa olla.

Äänestä
  • Politiikassa tämä näyttää toimivan.

    Äänestä

Oikean Mind Controlilin toinen nimi on mainonta. Sosiaalinen media on sen pikkuserkku. Sen sijaan Espan lämppujen lähettämään mielenhallitasäteilyyn tai joustinpatjojen vahvistamaan HAARP mielenhallintaan en kehtaa uskoa.

Maailmaa ei johda varjohallitus, vaan pelätyistä pelätyin ja peitellyistä peitellyin salaseura...Teiskon Martat.
Jonain kauniina päivänä saattaa kukkamekkotäti seistä ovellasi ja silloin on nauru kaukana. Teiskon Martat ei kunniaansa toisille anna.

Äänestä
  • eihän nuo uskonasioita ole-

    tiede tietää nämä asiat.

    Esim jotkut putkilamput on todettu vaikuttavan sähkömagneettiisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    eihän nuo uskonasioita ole-

    tiede tietää nämä asiat.

    Esim jotkut putkilamput on todettu vaikuttavan sähkömagneettiisesti.

    SIIS KUVAPUTKI-TV;n kuvataajuus oli säädetty hypnotisoivalle taajuudelle- mm alkoi nukuttaa jos katsoi tv-tä pitempään- ja monet jopa nukahtivatkin tv:n ääreen...

    Äänestä

Mielenhallinta onnistuu nykyään helposti, kun itsenäisesti toimivaa ns. vapaata lehdistöä ei enää ole. Näettehän itsekin, miten mm. SDP on niittänyt suosiota valtamedian politisoinnin avulla. Ettehän nyt oikeasti kuvittele, että ihmiset esim. hurmostelee Sanna Marinia kuin jotain pop-tähteä hänen poliittisten saavutusten vuoksi? Ei sinne päinkään.

Politiikassa on nähty ihan uusi ilmiö, jossa nimen omaan luodaan mielihyvää ja ihailua aikaansaavia henkilöbrändejä. PR-työ tehdään voimakkaimmin uutisten kautta, käyttäen mainonnalle tyypillisiä psykologian oppeja. Mistä tiedän? Koska olen itse ollut mainostoimistoissa n. 30 vuotta mm. strategiajohtajana ja opiskellut vuosia psykologiaa, jonka avulla mainontaan voidaan sisällyttää sellaista vaikutusta, että ihmiset saadaan ohjattua tavoitteeseen mahd. nopeasti jopa siinäkin tapauksessa, ettei kohde edes tarvitse tarjottua tuotetta. Luodaan vain tietyin keinoa halua saada tuote. Se on sanan varsinaisessa merkityksessä manipulointia. Juuri tällä periaatteella myös Sanna Marin on "haluttu tuote". Poliitikkona hän on pääasiassa epäonnistunut, jonka voi nähdä talousluvuista, hänen motiiveistaan, sekä kansan heikentyneistä elinolosuhteista.

Lisänä tässä on se, että tehdään kannatuksesta ja ihailusta ikään kuin velvollisuus, joka sekin koetaan tarpeelliseksi, koska muuten koetaan kannattavan vihollista. Tämä on sitä tapaa, miten vihervasemmisto on tehnyt itsestään "korvaamattoman". Jopa "maailman onnellisin kansa" -tittelin uskotaan olevan vihervasemmiston ansiota. Jopa koronaepidemian uskotaan olevan "hyvin hoidettu", joka sekin luetaan vihervasemmiston ansioksi. Näin vahvasti toimii ammattimaisesti suunniteltu tiedottaminen.

Äänestä
  • kokoomus-mediahan tässä Marinia vainoaa ja yrittää pilata hyvin toimineen pääministerin uskottavuutta.

    Äänestä

Sannan hallitus on epäonnistunut raskaasti ja silti
pidetään yllä ”sanna fanitusta”.

Sen maine on median luomaa tyhjiötä.

Koko hallitus on laiton, epäonnistunut,
koska se ei ole kansan valitsema.

Vaalitulos oli ihan erilainen.

Kansa ei ole vaatinut päästä Natoon, eikä Saksan alusmaaksi,
kaikki tuo on luotu mediassa,
eli petos.

Se on aivopesua.

Äänestä
  • Mitä ihmeen Sanna fanitusta?? Ihan ok pääministeri pääministerien joukossa, ei muuta, ainakaan mulle tai kenellekään tuntemalleni ihmiselle. Toki hän ehkä on ärsyttävän hyvän näköinen ja vielä nainen. Sillä hän voi toki aktivoida pervoja, naisvastaisia, kateellisia ja fanejakin. Lieveilmiöitä nyt on aina. Se pitää ymmärtää ja elää sen kanssa.

    Äänestä

Minä paranin Mind Control-kuvietelmista. Lääkkeet auttoi. Kuvitelmani olivat mahdottomia ja kulttuuriin sopimattomia. En sano tietenkään etteikö toisia kontrolloitaisi.

Äänestä

Äläkä unohda liskoihmisiä, sillä lopulta, he ovat tämän kaiken takana.

Äänestä

Se illuminaatti sijaitsee Venäjällä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Se on totta!! Maailmaa johtava varjohallitus- illuminaatti tekee sitä omille eliittisuvuilleen ja muillekin . Tällä satanismisella maailmaneliitillä
on tarkoitus aivopestä koko maailma?

https://keskustelu.suomi24.fi/t/8304281/julkkikset-ja-monarch-mind-control-mielenkontrollointi-mielenohjelmointi

https://www.google.fi/search?q=mind control mielen illuminaatti springmeier


https://www.vauva.fi/keskustelu/3042559/mita-eroa-np-ultralla-ja-mk-ultralla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu