Kuinka tehdään HARHAOPPI raamatun jakeella.

Kirjoitan täällä esintyneen valhelahkon valheen malliksi kaikille ,kuinka se tyyppi teki valheensa kymmeniä ja kymmeniä kertoja.
Hebr10/28 ,Joka hylkää Mooseksen lain,sen pitää armotta kahden tai kolmen todistajan todistuksen nojalla kuolema.
????Tuohan on ut tekstiä ja noin selvästi asia on ilmoitettu ,ollaanko sittenkin mooseksen lain alaisia ??
Vastaus:Emme toden totta ole vaan itse asiassa tuo teksti varmasti todistaa ,että tuo kuului vanhaan liitton sillä Paavali vertaa tuota vanhanliiton tekstiä uuden liiton tekstiin joka on seuraavava jae 29.
Kuinka paljon ankaramman rangaistuksen luulettekaan sen ansaitsevan joka tallaa jalkoihinsa Jumalan Pojan ja pitää epäpyhänä liiton veren ,jossa hänet on Pyhitetty ja pilkkaa armon Henkeä?=eli tämä on uusiliitto johon paavali vertaa.
Siispä näin näemme ,kuinka leikkaa liimaa tekniikalla tällä palstalla riehunut huijari lähettiläs suorastaan häpäisi raamatun tekstiä kohta kohdalta.

0

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

        Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
        Maailman menoa
        230
        4123
      2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

        se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
        Maailman menoa
        111
        2603
      3. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        38
        2335
      4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

        Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
        Heinola
        81
        1416
      5. Vaikea tilanne

        Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
        Ikävä
        111
        1350
      6. Milloin kaivatullasi

        .. on nimipäivä?
        Ikävä
        48
        1159
      7. Kehtaisitko näyttäytyä

        kaivattusi seurassa?
        Ikävä
        75
        1057
      8. Ne viimeiset kerrat

        Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
        Ikävä
        59
        923
      9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

        Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
        Ikävä
        45
        906
      10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

        Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
        Ikävä
        58
        901
      Aihe