Mikä on mielestäsi pahin viruksen levittäjä tällä hetkellä?
Viruslingot
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Pekka Haavisto.
kaksi kertaa rokotetut!
Yökerhoissa hilluva persu.
Ei persu missään yökerhoissa hillu. Ei sillä oo rahaa eikä niin hienoja vaatteitakaan.
Rokottamattomat parasiitit, joista jokunen kirjottaa täällä.
Oliko niitä Norjan rokotettujen pikkujouluissa, joissa120 tartuntaa?
Oliko Tampereella 13000 joukossa, jossa passilla sisään?
Rokotetut, ne tartuttaa nyt kaikki muut, passien avulla.
Ehkä se on tarkoituskin, tartuttaa. Että tauti leviää, ja sairastaneet saa suojaa taudista. Luonnosta suojaa ei tosin rokotettu saa, rokote on jo otettu.
Kaikki asiat on käyty läpi ja silti samoja juttuja pitää jankuttaa. Ihme touhua.
Ite alotit
Ihmiset nuo vaikuttaa olevan. Ei kovin edukseen erottuva laji toisinaan.
Maskittomat Prismoissa ja juopot kapakoissa.
Maskiton, voi olla 6 kk sisällä sairastanut taudin. Vain sairastamalla voi saada jopa yli 12 kk immuniteetin tautiin. Immunuteetin saanut ei tartuta, eikä tartu.
Rokote, ei luo immuniteettiä. Siksi rokotetut tartuttaa ja saa tartunnan .
Jos pelkäät tartuntaa, pidä turvaväli. Rokotettukkin voi tartuttaa sinut, eikä maskikaan sitä estä.
Passi, uutiset kertoo päivittäin miten rokotetut on saaneet tartunnan , ja olleet massatapahtumissa.
Rokotetut jotka suhaa jokapaikassa
Lapset
Koronapassiegoilijat, koronanatsit, covid-uskovaiset, sinisilmäiset, auktoriteettiuskolliset... Siinä sitä pahinta levittäjäporukkaa.
Suomen rikoslaki sanoo, että kulkutaudin tahallinen levittäminen on rikos. Hallitus tarjoaa em. heikkoälyisille koronapassin, joka on käytännössä taudin leviämistä ehkäisevien rajoitteiden purkamista, eli tahallista taudin levittämistä. Näin hallitus rikkoo lakia ja heikkoälyiset ovat siinä mukana.
Eipä sitä halua myöntää kukaan muu kuin rokottamattomat, että me rokottamattomat olemme sittenkin se fiksumpi osapuoli ;) Kerrotko koronanatsi miten ottaa pattiin oma typeryytesi :D
Punavihreä hallitus. Ei epäilystäkään.
Rokotettu, joka levittää tautia Passilla. Kuvitellen olevansa terve, kun oireita ei viellä ole.
Passi , on tehokas tapa päästä levittämään tautia tapahtumiin, ravintoloihin joissa paljon tartutettavia.