Mullistan nyt maailmanne! Käsidesi - voitaisiinko laittaa SUIHKUTETTAVAKSI SPRAYKSI?

Anonyymi

Sillä voisi pinnat ja ovenkahvat, jne suihkuttaa tosta vaan ja korona olisi estetty?

Mutta ei- tämä ei koko maailman korona-asiantuntijoille ole tullut mieleen?

PS miten se korona elää pakkasessa-

miten korona elää alkoholissa?

onko tietoa? jos sanot 'ei'- niin kysy miksi ei.

miksi ei ole tiedotettu vahvasti että kaikki tietäisi, esim että saippua ja lämminvesi tuhoaa korona-viruksen.

ps.

Suomi?

https://uutisiahauskastijakiinnostavasti.wordpress.com/2020/05/03/mista-voi-tietaa-onko-kotimaasi-satanistien-hallussa/

15

60

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      lääketeollisuus

      • Anonyymi

        alotus ylittää poliitikkojen ja valtapiirien käsityskyvyn...

        tästä ei vapaamuurari-valtapiiri-eliittien satanisti-vauvojentappo-veridrinnki-bile-salaseuroissa puhuttu mitään?


    • Anonyymi

      Ollu käytössä jo kauan mutta kun et hoitoalalla niin et tiedä näistä mitään.

      • Anonyymi

        vaan miksi ei ole kaikkialla?

        ja miksi emme tiedä?


    • Anonyymi

      Noita spray tyyppisiä käytettiin jo heti koronan alussa. Siis niitä oli heti koronan alussa ja oli jo ennen koronaa.

    • Anonyymi

      Kävin prisma kaupassa. Siellä on ovella laite, joka spreijjaa kädet kun työnnät siihen välikköön. Ei tarvitse koskea mihkään. Joku liikeantura tunnistaa kun laitat käden, niin spray lentää.

      Itse koronavirus pinnoilla kuolee itsestään hapen ansiosta. Happi hapettaa sen ja se lakkaa. Kosteilla pinnoilla (kädet, wc kahvat-hanat yms) se elää pidempään.
      Kaikki hapettimet tuhoaa sen. Esim kloridilla pyyhmikällä kahvat ja katkasijat, se tappaa kaikki virukset ja pöpöt heti.

      Eli virus kuolee ihan itsestään, kun se kuivuu ja hapettuu.
      Koska virus on rasvainen niin saippua tuhoaa sen rasvan ( liuottaa) ja se tuhoutuu huuhtomalla kädet.
      HIV virus on samanlainen.

      • Anonyymi

        kiitos tiedosta.

        mutta THLn olis tarin teidotta toi jo 2 bvuotta sitten.

        pitäskö sitä saippuuaa rokottaa ja juoda ?


    • Anonyymi

      Mää otin sumutuksen käyttöön heti covidin alkumetreillä, kaupoista oli kaikki käsidesit loppu. Siispä Sinolia ja tilkkanen kevyesti blandattua 28% vetyperoksidia sekaan. Seosta sumupulloihin ja käyttö käsiin, käsineisiin ja kaikille puhdistettaville pinnoille.
      Tujun vetyperoksidin käytössä tulee olla tarkkana.

      • Anonyymi

        Taisinpa sumuttaa maskinkin käytön jälkeen uudelleenkäyttöä varten, maskeistahan oli alkuun rankka pula.


    • Anonyymi

      Ei se käsihygienia yksin riitä, sillä korona leviää pisaratartuntana ja ilmavälitteisesti. Maskeista ja rokotteista olisi paljon apua, mutta kun "yksilönoikeudet", joita on vain änkyröillä mutta ei niillä, jotka toisten änkyröinnistä joutuvat kärsimään.

    • Anonyymi

      Huikka tenua ajaa saman asian.

    • Anonyymi

      Älä anna valtakoneen kusettaa.

    • Anonyymi

      Kaupasta saa otsonaattorin parilla sataa euroa.

      • Anonyymi

        otsonaattorin? mistä kaupasta? mikä se on?

        tehoaako alkoholi- myös juotuna?

        epäilen että tehoaa.


    • Anonyymi

      Eikö 500 asteinen höyry riitä?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      355
      1436
    2. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      74
      1415
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      312
      1191
    4. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      46
      1107
    5. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      33
      935
    6. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      231
      914
    7. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      163
      878
    8. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      40
      845
    9. Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa

      Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso
      Tv-sarjat
      20
      827
    10. Pelekäätkönä mua?

      Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te
      Ikävä
      42
      804
    Aihe