En varmaan ainut joka kärsii eniten läheisen sairaudesta.. Syytöksiä milloin mistäkin asiasta ja viimeisin tänä aamuna.. Olen kuulema antanut isälleni luvan tappaa itsensä. Eilen viimeksi kävi kimppuuni, kädet olivat jo kurkullani mutta sain revittyä ne irti. Diagnoosista reilut puoli vuotta ja jo tässä vaiheessa mennään. Isä kuuluisi laitokseen se nyt selvä. Itse kuulema ennemmin lähtee helvettiin kuin laitokseen. Tuo että sanoo lapsen antaneen luvan tappaa itsensä, kertoo jo tilanteesta kaiken oleellisen.
Omaisena kärsin eniten..
1
739
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaisi varmaankin ottaa yhteyttä hoitavaan lääkäriin.
Ei taida pärjätä yksi.Lääkäri kyllä hoitaa potilaansa hoitokotiin,valvonnan alle.
Kirjoittamasi näyttää aika pahalta,potilaan ja itsesi osalta.
Terveyskeskuksetkin ottavat ilmoituksia vastaan ja ottavat jatkohoitoon.
Auto tulee hakemaan,vie hoitoon.Kertomasi vain ihmetetyttää väkivaltaisuuden takia.
käyttääkö isäsi alkoholia lääkityksen kanssa tai joitakin muita lääkeitä.Näillä on kyllä vaikutusta suuttumuksiin ja tilanteen hallittavuuteen.
Jos asut samassa rakennuksessa ,olet omaishoitaja,yksikin kurkussa roikkuminen on liikaa,opasta hoidettavaa hoitolaitokseen,tarvitset siihen vain puhelinsoiton.
Olen itse muistisairaan läheinen,meillä alkaa olla asunto täynnä muistilappuja,tunnistaa esineet ,vaan ei osaa nimetä näitä.Numerot alkavat olla sekaisin.ilman käskemättä ei ymmärä edes tehdä kotiaskareita. Pärjää kyllä valvonnan alla,tutussa ympäristössä. Suku kärsii,koetetaan kestää,ei hoitolaitokset pahoja paikkoja ole hoidettavalle,Sukukin saa hetken huilia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww731177EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43668
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30616