Mitähän mieltä

Presidentti on siitä että pääministeri vaaransi osaltaan suomenkansan turvallisuuden ulkoisia uhkia kohtaan viinanhimon takia???
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varjelkoon ja vielä itsenäisyyspäivänä vaiko häpeällisempää olla? Mitä jos venäjä kuulee tästä miten huonosti olisi täällä oltu varauduttu??? Yhtäkkiä olisi joukkoja tullut rajanyli ja ohjeistusta tarvittaisiin niin pääministeri nukkuu samaanaikaan päätään selväksi?

Äänestä

No entäs minkä viestin pääministerin vastuuton toiminta antoi ulkomaille ?
Suomessa on pääministeri jota ei saa kiinni vaikka olisi maa vakavassa vaara tilanteessa tai sen uhka olisi jo toteutumassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Presidentti on siitä että pääministeri vaaransi osaltaan suomenkansan turvallisuuden ulkoisia uhkia kohtaan viinanhimon takia???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu