1. Mooseksen kirjan 18. luvussa on tarina, jossa Jahve patikoi kahden velipoikansa kanssa jalkaisin keskipäivän kuumuudessa kohti Sodomaa ja Gomorraa. Päivä oli niin kuuma, että Jumala joutui pysähtymään Aabrahamin teltalle Mamren tammiston varjoon, juomaan vettä ja nauttimaan Aabrahamin tarjoamaa hiukopalaa.
Aurinko siis uuvutti ja pysäytti Jumalan. Uskotko?
Aurinko pysäytti Jumalan
5
82
Vastaukset 5
- Anonyymi
Mitä Aabrahammi tarjosi? Grillattua kamelinpaskaako? Mahtoi olla terveellistä. Ainakin kuitua oli sopivasti, jottei Jumalan vatsan toiminta sentään seisahtunut.
- Anonyymi
> 1. Mooseksen kirjan 18. luvussa on tarina, jossa Jahve patikoi kahden velipoikansa kanssa jalkaisin keskipäivän kuumuudessa kohti Sodomaa ja Gomorraa. Päivä oli niin kuuma, että Jumala joutui pysähtymään
Raamatussa ei sanota, että Jumala joutuin pysähtymään.Aabraham totesi, että Jahve ja hänen kaverinsa poikkesivat lepäämään eli olivat pakotettuja pysähtymään ja lepäämään.
- Anonyymi
"Raamatussa ei sanota, että..."
Raamatussa ei sanota, että
Jeesus heittää hänkin vettä.
On se siis aivan perkelettä,
jättää hihhulit tietämettä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Raamatussa ei sanota, että..."
Raamatussa ei sanota, että
Jeesus heittää hänkin vettä.
On se siis aivan perkelettä,
jättää hihhulit tietämettä.Ja Jeesus jyrähti apostoleille: "Totisesti, totisesti minä sanon teille. Nyt mie kusasen!"
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 71579
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671078Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.261926- 69799
- 63778
- 75741
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22676Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?138647Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69641- 42599
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32588- 54563
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?103530- 55528
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.42514- 48509
- 38509
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40493- 30483
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20478
