Supo on antanut Hufvudstasbladetille tiedon, että EU:hun pyrkiville mainostetaan nyt Suomea Minskin sijasta.
Suomen tiedotusvälineet ovat tehneet myönteisiä juttuja kurdeista viime päivinä. Kurdeja on pyrkimässä paljon. Media pohjustaa mielialoja tulovirralle.
Suomen tiedotusvälineet ovat tehneet myönteisiä juttuja kurdeista viime päivinä. Kurdeja on pyrkimässä paljon. Media pohjustaa mielialoja tulovirralle.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Hufvudstadsbladetille siis.
Brittilehdelle taas Marin kertoi, että turvapaikanhakijoiden oikeudet pitää turvata. Madame on päässyt otsikoihin.
Marin kostaa kohtelunsa suomalaisille kaikin mahdollisin tavoin.
Kyllä se on koko hallitus, joka nyt painottaa turvapaikanhakijoiden ihmisoikeuksia, kun eivät osanneet tehdä valmiuslakia. Ei voi tehdä muuta, kuin ottaa kaikki turvapaikanhakumenettelyyn. Eikä ketään saa käännytettya, kuten ei tähänkään asti. Sitten annetaan oleskeluoikeus ja kansalaisuus. Mainonta Lähi-Itään, Afrikkaan ja Euroopan paperittomille lähtee tehokkaasti.
>>> pakolaiset helsinki youtube
tämä on näille normaalia mut mitäs normaalia noissa jutuissa on
heitäs tuo youtuben kenttään anta kuvaa enempi
> pakolaiset helsinki
Faarivainaa sanoo, jotta peliätä ei trenkää.
- mut kun kaikki mehut paskovat
Viherkommarit ja Marin niitä avosylin ottaa vastaa.
Hutisalo etenkin
Hienoa! Vihreät ja punaiset saavat paljoon äänestäjiä, kun entiset alkavat pikku hiljaa vähenemään.
Kyllä täytyy sanoa , että päivä päivältä alkaa enemmän hävettämään tunnustaa olevansa suomalainen.
Allegro alkaa kulkea Suomeen muutaman päivän päästä. Silloin nähdään, ovatko maahantulijat tosiaan lähteneet Puolan rajalta Venäjälle ja sieltä junalla Suomeen turvapaikka-anomuksineen.
Mikä on Suomen reaktio? Valmiuslaista ei tullut selkoa.
Ei mitään meinatakkaan suomalaiset tapethan
Itkis kun pääsis alkuun.
- näitten kans
Puhuvat että sillä Pekallakin iso talo puolityhjänä. Josko se on ajatellut sinne ottaa vastaan muutaman kymmenen vainottua?
RKP?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008490430.html
hiljaa pitää olla?
Kokoomus suomi24 sivuilla selviää kukA kutsui suomeen irakilaisia...
Lapin kansa avaus
Ei paljon myönteisiä tunteita herätä. Katsoo tämänkin päivän uutiset näistä rikollisista maahanmuuttajista ja lisää huumekauppiaita on tulossa oikeuteen. Samoin eiliset uutiset viiden euron pizzan pyörittäjistä.
"EU:hun pyrkiville mainostetaan nyt Suomea Minskin sijasta."
Ainahan sitä saa mainostaa, mutta tätä mainos ei pure pöljimpänkään Eurooppaan pyrkivään pakolaiseen.
Kas kun Suomessa on lunta ja pakkastakin on reilut 10 astetta. Tyhminkään hiekka-aavikkosissi ei haaveile hiipivänsä syrjäisten metsäalueiden kautta Suomen rajan ylitse. Siellä tulisi matkalla sekä vilu että nälkä. Venäjän urhoolliset rajavartiojoukot saattavat myös merkittävästi hidastaa moista sisseilyä.
Raja-asemien kautta on ihan turha yrittää, Sitä pitää olla rokotustodistus ja koronatestitodistus mukana, jos meinaa edes yrittää tunkea itseen Virossa tai Ruotsissa laivaan. Lento- ja junayhtiöillä on yhtä ankara kontrolli päällä.
Persutermein kuvattuna rajat on laitettu kiinni. Eiköhän lopeteta tuo turha öyhötys ja lauletaan yhdessä, että tip tap.
Nauretaan sitten vielä yhdessä yhteislaulun jälkeen.
Parhain terveisin, Moktar. ;)
"Sortavalasta ja Lahdenpohjasta löytyi 15 Suomeen pyrkijää"
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008490430.html
Ensimmäinen matujen koe-erä on jo liikkeellä.
"Ensimmäinen matujen koe-erä on jo liikkeellä."
Kannattaa lukea uutinen loppuun saakka.
Eivät ole enää liikkeellä, koe-erä on napattu talteen. Lue tämäkin: " Venäläisen käytännön mukaan ilman asiaankuuluvia papereita maahan saapuneet siirtolaiset karkotetaan ja heille annetaan yleensä 500 ruplan eli noin 6 euron sakot sen päälle."
En näe mitään syytä, miksi emme laulaisi nyt yhdessä, että tip ja tap.
Parhain terveisin, Moktar. ;)
Tämähän on vai tyyntä myrskyn edessä, koronan takia!
Jos se koronasta riippuu, tämä tyyni sää jatkuu vielä vuosia eteenpäin.
Älä turhaan stressaa, lauletaan yhdessä tip ja tap.
Ja sitten nauretaan. ;)
PK-seutu näillä tuhotaa ensin järkevät suomalaiset antaa noiten sumpun kasvaan lopulista jytkyä ootaan ee muutakuin kaik sileeks
Welcome ferugees!! Suomi tarvitsee maahanjuuttoa joka maksaa vain pennosia ja tuottaa kultaa! Welcome frefugees! Etenkin Irakista-Afganistanista-Somaliasta..1
"Suomi tarvitsee maahanjuuttoa..."
Hauska mies, vain että ihan "maahanjuuttoa" nyt huutelet.
Nauretaan yhdessä. ;)
AINAINEN TUHOAMINEN MIKÄ NÄISSÄ ON SYNNYNÄISTÄ
- kyl siitä valestaen voitoa pukkaa