Uutisissa kehotettiin välttämään sähkösaunan lämmitystä. Maksaa muka niin paljon, mutta siitä ei puhuta mitään, että sähköauton lataaminen se vasta kallista onkin ja vie paljon sähköä. Tuulivoimalat seisoo tyhjän panttina tuulettomilla talvipakkasilla. Sitä sähköä ei tule tulevaisuudessakaan riittämään talvipakkasilla kaikkiin sähköautoihin. Lämmittäkää siis sähkösaunaanne hyvällä omalla tunnolla. Se on hallitusten moka, kun on ryhdytty tähän vihreään hulluuteen.
Saunan lämmitys
Anonyymi
1061
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Koitas nukkua pääsi selväksi. Voit jopa päästä töihin
Puusauna ei paljon sähköä viö.
ja+LINTILÄ+senkuin+nostaa+sähkönsiirronhintaa+ensivuonnakin+8%+ja+perusmaksua+rajattomasti,+vaikka+tehtäväksi+annettiin+koko+kansan+valtuuttamana+leikata+korkeita+siirtohintoja,notta+eikunvain+kepulle+taaskin+annetaan+äänet+KEPUHAN+toimii+vain+entiseen+malliin+elikkä+pettää+aina
Kyllä ne polttopuutkin maksaa ,jos muutaman kerran kovilla pakkasilla lämmittää, voi olla edullisempi puukiuas, Mutta sähkökiuas on siistimpi ja helpompi lämmittää eikä tarvitse nuohota.
Mä laitan piruuttani jokapäivä sähkösaunan päälle. Oonkin oikea vastarannan kiiski, hah hha haa.
Eikö teillä ole heti valmista kuvasta?
KEPUNPASKAN+LITILÄNTAKIA+sitä+nyt+suomalaiset+on+saunatta+ja+palelevat,jos+ette+ole+huomanneet+niin+kerron+teillekin+että+sähkönsiirto+on+100%+kalliimpaa+kuin+itse+sähkö,sen+korjaamiseksi+lintilän+valtuutti+koko+kansa+teollisuutta+myöten,mutta+mitä+petturi+paska+tekikään,ei+leikannut+nykyisiä+hintoja+vaan+ensivuonnakin+hinnat+saavat+nousta+8%+ja+perusmaksua+nostaa+vapaasti,saatte+nährä+että+lintilä+on+vaalienjälkeen+sähkönsiirtäjien+palveluksessa+miljoonien+palkalla+palkintona+hyvästätyöstä+sähkönsiirtäjien+hyväksi
Ministerit puhuu paskaa,
Oon lämmittäny sähkösaunaa melkein joka päivä. Ei oo kukaan tullu valittamahan. Eikä oo kukaan soitellu perään eikä mitään. Ei edes ovehen oo kukaan käyny koputamas.
Kuka hullu nyt pörssisähköä käyttää. Määräaikainen sopimus se olla pitää. Ei heilahtele ei.