Korona Korona Korona !

Anonyymi

Korvistaki tulee pelkää koronaa,

kuka keksii k o r o n a - l e i v o k s e n ?



Mentäisiin KORON - KAVILLE Korona Ravintolaan !

15

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuu
      mitähän ihania makuja
      korona kakkuun laitettaisiin,

      olisko sitruuna hyvää ja tarpeeksi väkevää,

      vai suolainen korona kakku kumpi olisi mieleisempää
      koron-kahvin kera ?

    • Anonyymi

      Toisen piikin sain 2.7 ja eilen 7pv yritin koko päivän
      ei päässyt.Tänään seitsemän jälkeen pääsin ja huomenna
      kolmas piikki Iso Kristiinassa.

    • Anonyymi

      Äkkiä kolmas piikki, apuaa, sulkekaa kaikki paikat ettei vurus leviäenää. Ravintolat pahimpia paikkoja.

      • Anonyymi

        Juu, tietenkin kritisoidaan baareissa notkumista, koska rokote ei anna täydellistä suojaa. Myös rokotettu voi kantaa virusta ja tartuttaa sitä eteenpäin.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Niinpä, korona ja ilmasto. Kas kun ei puhuta maapalloa ympäröivästä mangneettikentästä, kun sekin ohenee 5 % 100 vuodessa ja jossakin tuolla eteläamerikan kohdalla 5 % 20 vuodessa. Eikä maasta käsin sille voida tehdä mitään.

    • Anonyymi

      Onko kaikki ottaneet jo korona rokotteet,


      mä en
      pelottaa hiivatisti ottaa se,

      • Anonyymi

        Olen ottanut jo kaksi kertaa eikä mitään pahaa ole tapahtunut.


      • Anonyymi

        Jos ei ole mitään terveydellisiä syitä olla ottamatta ja lääkärisi tietännee ne, niin yks hyttysen pistos. Lepää pari kolme päivää ja otat iisisti.
        Beng
        Toki olet yksilö. Minulle tulossa kohta operaatio ja pelottaa myös himskatisti. Siihen vertaan omaa asennettani.


    • Anonyymi

      Korona uutiset voi väistää. Kun huolehti itse ohjeistukset koko ajan.Otaa rokotukset. Voi valita radio kanava niitä paljon musikia,kunelmia ymm. Missä ei koronaa kuule.Tietysti nitä jurpii kuin ei pääse risteilyt,loma matkat ja kuppikuntin juoruu. Mutta voi silti elää ja on vapautavaa kun opetelee yksin ole toimiman yksin. Ottaman vastun oma elämä ja hyvin vointi.Koronasta huolimatta voi yksin ulkoilla. Jos sataa sadetakki pääle ja kumisapaat.Rolatorit on olemassa.Moni vanhus ulkoilee sen varassa sopivat vaatet päälle. Mutta ovatkin totuneet elää ilman virike ennen koronaa jo.Kuten minä. Raha puhu kaikessa.Joten onneksi korona ei tunnu missään. Kun osaa elää itsensä kanssa jo yksin.Kerinnyt asiaa vuosia opetella.Ihmetelen säiden ruikutus. Heran peksut sentään.Suomessa on aina ollut 4 vuoden aikaa.Oma asenne se ratkasee kaikessa. Nousetko ylös vasemalla jalalla vai oikealla jalalla ?

    • Anonyymi

      Menen ensiviikolla ottamaan ensimmäisen korona rokotuksen,
      sitten kuulette tulinko sairaaksi
      vai peräti kuolen rokotuksen aiheutamiin oireisiin,
      olen nääs syd.sairas jokapaiväinen kipu rintakehossa,
      vain jokapivivisten nitrojen varassa pihisee henki nytki,

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      533
      1758
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      867
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      863
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      796
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      711
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      705
    7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      697
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      63
      666
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      65
      608
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      533
    Aihe