Aiheuttakaa hiilidioksipäätöksiä

Minä olen niin kyllästynyt näihin pakkasiin.
Haluan, että ilma lämpiää.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarkoitan hiilidioksidipäästöjä.

Äänestä

Ilmasto lämpenee aina kesäisin. Talvisin se kylmenee. Eloapinat eivät tätä perusasiaa ymmärrä. Pitäisikö heidän nyt mennä Mannerheimintielle jöpöttämään pakkasen kangistamina ilmaston kylmenemistä vastaan, koska se aiheuttaa lämmitystarpeita talouksissa? Ilmaston kylmyyden takia joudutaan lämpövoimaloissa ja sähköntuotantoyksiköissä tuottamaan lämmityksessä käytettävää lisäenergiaa. Sehän taas saastuttaa luontoa! Se on ilmeisesti eloapinoille ihan ok, että saavat lämpimässä miettiä ensi kesän banderolleihinsa uusia, kivoja sekä nasevia iskulauseita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minä olen niin kyllästynyt näihin pakkasiin.
Haluan, että ilma lämpiää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu