Missä muussa Euroopan maassa on niin lievät tuomiot kun Suomessa? Pedofiilit saavat särkeä lasten elämät! Tuomiot, kun narahtavat vuosiakin kestäneistä julmuuksista, ovat sakot ja yhdyskuntapalvelua. Harvoin häkki heilahtaa!! Tähän pitää saada muutos.
Pedofiilien suojelu loputtava
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tekisipä joku dokumentin miten pedofiilin teot vaikuttaa uhrin loppuelämään.
En ole uhri mutta työn kautta tavannut.
Värikoodi ja tyhmyys.
Täältäkin poistettiin asiallinen vastaukseni, jossa selitin että minkä vuoksi saman rikosnimikkeen alla olevista rikoksista annetaan lievempiä tai ankarampia rangaistuksia. Tällainen sensuuri ei edistä kenenkään elämää.
Meidän on pakko lieventää tuomioita entisestään, kun kuljemme kohti Islamistista Suomea.
Kyse on maailmanlaajuisesta ilmiöstä ja pahinta se on tuolla huipulla:
https://t.me/AmericanExceptionalism/29667
Et edes pääse tietyille paikoille, jollet ole kiristäjien hallinnassa. Ja mikä sen parempi kiristysväline, kuin video rikoksesta. Osa tekee sen vapaaehtoisesti, osa aseenpiippu ohimolla. Päämäärä on kuitenkin kaikilla sama, vallan huippupaikka joko politiikassa tai yritysmaailassa hinnalla millä tahansa. Elämme todella raadollisessa maailmassa.