Demokratiassa olisi karsittu, veroparatiisihävittäjien määrä puoleen.

Anonyymi

https://www.kauppalehti.fi/uutiset/kl/7c72b924-70ed-4483-8b4b-50ff4259fc02?ref=ampparit:1dd0

Tarpeeton, seniili, suuruudenhullu, järjettömän kallis, isojen talousrikollisten, äärioikeiston järjestäytyneiden sotaisnes-pörssirikollisten ja jenkkien hanke, jota ei olisi pitänyt hyväksyä, on korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän, lopullinen virhe. Äänestäminen loppui siihen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17231431/korruptiopoliitikot-syytteisiin-valtakunnanoikeuteen-rikos-veroparatiisi-sotabisneshankkeilla

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17231340/suomesta-tehdaan-ei-kenenkaan-maata-militarismivyohyketta-jenkkien-sodille

VeroparatiisiNiinistön Dubain reissut, saivat nyt jättipotin isoille talousrikollisille sotabisneksineen aikaiseksi, virhevalinta virkaansa, joutaa nyt potkaisemaan tyhjää, kun teki tulevaisuuden lapsille ja nuorille valtavat velat, joita he eivät halunneet, eivätkä tarvitse, ja joita he eivät koskaan kykene maksamaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16964416/kok-veroparatiisi-niiniston-feikki-demokratia-kasitys-aiheutti-ison-koyhyysongelman-suomessa#comment-108252761

ÄärioikeistoVihreiden "ilmasto-uskottavuus", tuli myös tiensä päähän, sitä ei todistettavasti ole, kun nuo suurimmat talous- ja ilmastotuholaiset, näköjään yksimielisesti hyväksyttiin, korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmässä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173130/elakerahastojen-biljoonat-varastettu-veroparatiisi-porssiquoteliitinquot-ahneuden-alttarille

14

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Moneen kertaan on jo mainittu varautuminen pahimpaan vaihtoehtoon mutta jos ehdottomasti ollaan varmoja ettei pakkasyötä eikä kuura-aamua enää koskaan tule niin mikäpä siinä... itse en polta pöksyjä enkä paitaa mutta asiastaan varmat vienevät karvalakit ja toppatakit joutavina vaatekeräykseen...varvassandaalit ja kukalliset hellemekot varmaan riittävät jatkossa...


    • Anonyymi

      Ilmasto- ja taloustuholais-hävittäjähankkeet, olisi ehdottomasti pitänyt karsia kovalla kädellä, jos kokonaan peruminen, mikä olisi järkevintä, ei veroparatiisiherroille kelvannut.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/1b128998-3f0d-488c-a31d-3c6d78d55d40

      Korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmä, käyttää ammatti-valevastustajia, aina kun alkaa näyttämään, liian epädemokratialta, mitä se onkin.

      Sodat käyneet sukupolvet sen viisaasti sanoivat: Suomen ainut turva ja rauhan tae, on vahvempi liittoutumattomuus, puolueettomuus ja rauhan valtiona toimiminen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Demokratiassa ei olisi sijoitettu rahaa vanhentuneeseen teknologiaan.

      • Anonyymi

        Niin että kun Suomi valitsi tarjouskilpailun ainoan 5. sukupolven hävittäjän muiden mukana olleiden 4. sukupolven hävittäjien sijaan, niin sen muumilaakso pikkuväen mukaan nyt sitten valittiinkin ”vanhentunutta tekniikkaa”? :)

        Hiekkis? 🍼


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Entäs jos Suomen kansa, ei suostukaan makselemaan, veroparatiisi-pörssirikollisten hävittäjähankkeita ? Jos alkaakin suuri muuttoliike, Suomesta pois.

      • Anonyymi

        Mistä veroparatiiseista sä vajaa-älynen mussutat!?

        Lockheed Martin makso 2019 1 011 miljoonaa taalaa veroja, ja paljos se sun muumilaaksos porukka maksoi veroja puoluetuistaan? :) Joten: Niin kuka se olikaan veroparatiisiloinen?


    • Anonyymi

      Keskustelun taso on korkealla ................

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Näköjään demokratiassa on, jo karsittu, äidin kielen opetus, yli puoleen? :)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      167
      4609
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      39
      2532
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      151
      2194
    4. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      3
      1468
    5. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      33
      1338
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1194
    7. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      71
      1122
    8. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1101
    9. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      39
      1023
    10. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      53
      953
    Aihe