Ihmisillä on tosi jännä ajatus

Anonyymi

Jos joku on ajautunut velkoihin niin ajatellaan aina automaattisesti, että vammaisuutta, pahoja mielenterveysongelmia, peliongelmia, huumeongelmia ja alkoholiongelmia. Ei keksitä mitään inhimillistä syytä asiaan. Loppuunpalaminen, masennus jne. Korona.. Haluaisin, että hekin jotka EIVÄT ole noista syistä joutuneet velkoihin kertoisivat tarinoitaan. En tietenkään halua väheksyä heitä joilla on noita ongelmia. Lopetetaan stigmojen lyöminen ihmisiin ja juorujen levittäminen. Jouduin juuri tekemään läheisen kanssa häntä koskevassa asiassa rikosilmoituksen. Levitetty paskapuheita ja spekulointeja. Metsiin menneitä. Miten todistaa paskanpuhujille, että kyseessä on jotain muuta. Siksi tästä on nostettu nyt poliisiasia. Siihen on jouduttu liittämään moni ihminen ja taho kenen kanssa oli tekemisissä tietyllä aikavälillä. Lokitiedot yms on menossa tutkintaan ja pankkitiedot. Kuka katsoo ja mitä.
Miksi siis jauhaa paskaa ja keksiä spekulaatioita lyöden vääriä leimoja ihmisiin ja sitten sääliä turhan takia, kun ei edes totuutta asioista paskan saatanan vertaa vittu tiedä.

🖕🏻

2

239

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tai ihan sairaus. Katsokaas, kun ihmisille voin sattua kaikenlaista ja korona pahentaa/pahensi entisestään. En luota enää paljoonkaan 😅

    • Anonyymi

      Sääli on OKSETTAVA sairaus. Ja varsinkin, kun se syy on vielä keksitty tuulesta. Voi luoja miten paljon minä vihaankaan heitä. Oikeasti onko tämä tuppuripulikylä sen arvoinen, että täällä kannattaa enää edes asua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      293
      1195
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      299
      1108
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      948
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      83
      877
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      869
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      712
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      571
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      548
    Aihe