Tiedän kyllä että pooliisi, palomies,rekkakuski,sukeltaha ja sotilas ovat kiellettyjä mutta lähes joka ammatissa lukee "insuliini hoitoinen diabeetes saattaa olla esteenä" niin mihin ammatteihin ei pääse. Pääseekö metsäkoneen kuljettajaksi?
Mitkä ammatit ovat kiellettyjä jos on diabeetes
1
278
Vastaukset
- Anonyymi
Ei insuliinidiabeetikkona myöskään veturinkuljettajaksi tai lentäjäksi tai vartijaksi tietääkseni. Ei ammatteihin joissa yksin on vastuussa muiden ihmisten turvallisuudesta. Metsäkoneenkuljettajasta en osaa sanoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1563352Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582667Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492584- 1332487
- 241903
- 241721
- 301636
- 1741590
- 381293