Sama henkilö tehtailee aloituksia tamperepalstalla niin varmaan herää 04.30 ja katsoo kaikki lehdet mitä kirjoitettu ja sitten äkkiä kirjoittamaan palstalle voi voi pikkusieluista kun kuvittelee että palstalle kirjoitukset jotenki merkittäviä. Mielenterveys taitaa olla sitä ja tätä ja niimpä käy avohoidossa.Mielenterveys puolelta kannustetaan että kirjoittele keskustelupalstalle. Realiteetit hakusessa.
Hoitoon kipin kapin.
Anonyymi
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
On sullakin realiteetit hakusessa jos kuvittelet että joku saa hoitoa mielenterveysongelmiin.
Pilleriä suuhun vaan ni kyllä se siitä.
Mieluummin käytäytymisterapiaa. Jätevedet ovat jo ylikuormittuneita erilaisista lääkejäämistä ja ihmisten liikaa syömistä valkuaisaine-eli proteiinilisistä jotka saastuttavat Itämerta ja muita vesistöjä.
Tänään heräsin vasta 4.55!
Meillä päin sanotaan vihta.
Antaa hänen kirjoittaa, jos kerran olo sitä vaatii. Mitään järkeä niissä kirjoituksissa ei ole, mutta entä sitten?
Eikös jopa täälläkin palstalla
käyminen,
lukeminen
ja kirjoittelu,
ole vapaaehtoista?
Jokainen taaplaa kyvyillään. Hän on fiksaantunut tälläsiin. Antaa hänen jatkaa.
Ei kai uutisten lukemisessa muuten haittaa olisi mutta henkilö, josta aloittaja puhuu lukee mv-mediaa, murkkuja , seiskan ja iltalehtien kyseenalaisia lööppejä.
Ihmettelen seiskan lukijoita. Tuler aivan yökkö siinä olevista tissi-ja peppuotsikoista.
Mässäilevät murhajutut lisäksi. Kuinka matalalla ihmisen mielenkiinto kulkeekaan.
Netti kiusatulla ei ole kotia ,vaikka joulu tulossa.
Opettele yhdyssanat
ja pilkkusäännöt!
No sulla kun on aikaa kytätä, niin tarkistuta itsesi samalla. Sovitaanko näin.
Taidat kuvitella itse samoin.
Kirjoittelu palstalle on itse asiassa vapaata ja kuka vaan saa niin tehdä, jos ei loukkaa toisten yksityisyyttä. Kokemuksia ja elämää saa noin muuten puida ja varsinkin lehdestä revittyjä julkisia aiheita. Kaikki eivät myöskään ole välttämättä älykkäitä, voi olla myös vammaisia kirjoittajia. Toki osa heistäkin on aika älykkäitä. Ihmisillä saa olla vajavaisuutta, mielipiteitä jne. Saa kirjoittaa mitä haluaa.
Jotkut oikeesti vaan trollaa. Itsekin olen paljon trollannut joskus. En ole ylpeä. Naurattaa tosin osa niistä.
Kaikki vaan eivät ole yhtä älykkäitä. Aloittajan pitää nyt vaan ymmärtää 😄
Kirjoittelut on usein vain yksi ja usein kapea näkökulma asioista. Ei se kerro myöskään koko ihmisen ajatusmaailmaa. Toki voi joskus olla näinkin. Eikä se kerro mielenterveydestä.
Tosin jos tarkastellaan oikein kunnolla, niin täysin tervettä ihmistä ei vaan ole olemassakaan.
Kyllä ne jutut yleensä ovat tarkoituksella määrättyjä henkilöitä ja ryhmiä loukkaavia.
Saahan täällä kirjoitella kuka tahansa kellonajasta riippumatta. Voit tehdä itsekin aloituksen yöllä.
Eihän tuo nyt ole mitään verrattuna Janakkalan palstalle.
Siellä on vuosikausia palstaa terrosisoinut yksi ilmeisesti mielenterveysongelmainen ( ainakin tekstit näyttävät siltä).
Pelaahan teillä realiteetit kun noin hyvin muotoilette asioita.Missäs tämä henkilö joka kirjoittaa ettei raholassa ole tehty lumitöitä. Nupissa vippaa henkilöllä joka ei muuta osaa tehdä kuin mustamaalata pääministeriä.
Kysehän on ärsyttämisestä, kun asialinjalla on niin tylsää. Varmasti löytyy oikeita keskustelusaitteja, joissa bannataan pois epäasiallisuus.
Yleensä kirjoittajilla on vankka vakaumus omasta oikeellisuudestaan tai mielipiteen valinnastaan kirjoittamassaan asiassa.
Hmm. Yrität agitoida ihmisiä uskomaan ettei täällä ole asiallisia kirjoituksia.
Täällä mm.naulattiin Satakunnan sairaanhoitopiirin tohtori joka yritti murhauttaa hänet oikeuteen vaatineen henkilön.
Näi o, asiallisuudet on täällä, kuin kuppa Töölössä.
Saat lukea saman vielä isoista lööpeistä.
Heti kirjoittaa keskustelupalstalle kun lehdessä ollut juttua ja heh ei välttämättä suomen tietotoimiston. Joka helkkarin lööpin ottaa todesta. Saisi olla pakollinen nimimerkki niin kaikki voisivat katsoa kuinka typerys kommentoi monta kertaa mustamaalaamis tarkoituksella pääministeriä nooh sitä se kateus teettää
Joku työtön kloppi ujopiimä.