Kerro miten elämäsi muuttui painajaiseksi

- kommentoi tähän -
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kun sain toisen rokotteen päässäni alkoi suhista

Äänestä
  • Kuin rokotevastaisen päässä voi alkaa rokotteet suhisemaan? Utskii Neiti Turuusta?

    Äänestä

Aikoja sitten narsisti iski minut kapakasta ja kolmevuotta elämästäni tuhosen hänen kanssaan. Niin ja olen mies.

Äänestä
  • Multa tuhosi narsku mies paljon enemmän

    Äänestä

Vihervassujen hallitus kun aloitti, maailma synkkeni. Ajattelin ja ajattelen vieläkin että tässäkö tämä sitten oli, sata vuotinen Suomen itsenäisyys. Siinä se sitten oli. Viime kesänä hallitus löi viimeisen naulan kansallisvaltiomme arkkuun tällä vakautuspaketilla joka sitoo maamme kommunistiseen liittovaltiokurimukseen.

Äänestä
  • Kehityksen jonka aiemmat hallitukset aloitti, sille tämä hävityksen hallitus löi viimeisen niitin.

    Äänestä

  • Kun liittovaltio pääsee kunnolla vauhtiin ja eräs uskonto levittäytyy, silloin elämä on painajaista muillekin kuin minulle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kun liittovaltio pääsee kunnolla vauhtiin ja eräs uskonto levittäytyy, silloin elämä on painajaista muillekin kuin minulle.

    kiitos kommenteista- mutta tarkotus oli henk. koht. asiat- ja spam on yksi painajainen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kun liittovaltio pääsee kunnolla vauhtiin ja eräs uskonto levittäytyy, silloin elämä on painajaista muillekin kuin minulle.

    Justiin katsoin Pekka ja Pätkä Suetzilla ja siinä vihjailtiin, että Koraanista pääsee eroon vain kun vetää itsensä puunoksaan jojoon. Muuten paskin Pekka ja Pätkä. Varmaan repehelismaan käsikirjoittama ole. Luulisin?

    Äänestä

Käsikirjoitus Armand Lohikoski. Kuka lieneenkään? Herätit uteliaisuuteni ja vilkaisin Witilatvojen beestä. Noin niinkuin huumorilla.

Äänestä

Äänestin valtakunnanvaaleissa vihreetäpuoluetta. Siintä alkoi ei vaan minun, vaan koko tasavaltamme alamäki.

Äänestä
  • Meikäläinen äänesti SDP:tä ja nyt meille nauravat, kaikki ulkomaitten Harakatkin.

    Äänestä

Jäin viimeiseksi Tokmannin ämpärijonossa ja en saanut ilmaista ämpäriä.

Äänestä
  • Kun olin lapsesta lähtien ruokkinut pihallamme kafferi kiitäjiä . Ja nyt ovatkin yökiitäjiä. Eli näe niitä enään pimeässä pihallani piikkilanka aidatussa !

    Äänestä

2019 kun SDP voitti eduskuntavaalit. Tosin se ei ole vain minun painajaiseni, vaan koko Suomen.

Äänestä

Aloin kuulemaan ääniä pääni ulkopuolelta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

- kommentoi tähän -

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu