Taas oli lehdessä kirjoitus siitä Kepun Bernerin taksiliikenteen pilaamisesta, kuinka se kurjistaa ihmisten elämää edelleen.
Kepu möhlii-kansa kärsii
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tämä tuleva maakuntamalli on tietysti jatkumoa noille entisille kurjistamisille.
Tavallisten palkansaajien ja huonompi osaisten kyykyttäjänä toiminut ex-pääministeri Sipilä, jota kansalaiset inhoavat on ilmoittanut lähtevänsä aluevaaleihin ehdokkaaksi.
No, jos vanhat merkit paikkansa pitävät, niin Sipilä saa rapautettua Suomen keskustaa vielä tälläkin tuollakin urotyöllä ja luottamus keskustalaisiin vähenee vähenemistään.
Mutta omapahan on puolueella häpeänsä ...
Sipilän hallitus teki niin paljon pahaa Suomen kansalle, että sitä ei hevillä unohdeta eikä villasella painella.
Sipilän siunaamana tuhottiin Suomessa toimiva ja luotettava taksi, joten liekö Sipilän tarkoituksena äärimmäisen oikeistolaisena, siis oikeistolaisempana kuin kokoomuslaiset, kenties tuhota vielä soteuudistuskin?!!
Se on varmaa, että Juha Sipilä syö kansalaisten luottamusta keskustalaisiin.
Luottamusta löytyy lestaadiolaisten yrittäjien piireistä, mutta niistäkin olemme saaneet lukea todella törkeää ja röyhkeää käytöstä ja ihmisten huijaamista.