https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008454399.html
Sitä ei kannatus nouse, jos muuta ei tehdä kuin maalitetaan hallitusta ja pääministeriä. Ja persujen rivo meininki eduskunnan istuntotolähetyksissä on vahvistanut , että persut on yhden asian puolue. Kaikki saa olla rempallaan, kunhan maahanmuuttajat saadaan maasta ulos
Sitä ei kannatus nouse, jos muuta ei tehdä kuin maalitetaan hallitusta ja pääministeriä. Ja persujen rivo meininki eduskunnan istuntotolähetyksissä on vahvistanut , että persut on yhden asian puolue. Kaikki saa olla rempallaan, kunhan maahanmuuttajat saadaan maasta ulos
Vastaukset 140
Vanhimmat
Persuilla menee hurjan lujaa jyrkässä alamäessä.
Mites naamat nyt vääntyy. Persujen puheenjohtajan, Purran kyvyttömyys alkaa näkyä. Alkaa alamäki lasku...kokoomuskaan ei enää kehtaa katsoa ryysylöisjoukon suuntaan.
Ja kommunisteilla keljuttaa PS pitää asemansa ja kansaa ei hyljätä.
Kommunistit on ryhmässä "Muut" alle 1 prosentin kannatuksella. Ei hetkauta ketään, mitä ajattelevat. Suuri nousija tässä gallupisa on Vasemmisto.
PS pitää ikuisen oppositioasemansa ja järkevimmät äänestäjät alkavat miettiä, kannattaako ääntään antaa puolueelle, jolla ei ole päätösvaltaa yhtään mihinkään.
Purra naulasi ilmastoasenteellaan viimeisenkin oven hallitusvastuuseen tiukasti kiinni.
Persuilla+4%+pudotus,+sehän+on+jyrkkä+lasku+eli+persalamäki.
Valko-Venäjän+mamuöyhötys+sai+kansalaiset+tympiintymään+Persuihin,+ei+mikään+ihme+kun+perseelleen+meni+sekin+mölyäminen+Persuilta+-+taas.
kansalaiset eivät tykkää kun persut väheksyvät ja mollaavat törkeästi suomen kaikkien aikojen suosituinta pääministeriä ja hallitusta.
mitäs sitä t---lle muuta?
Ai ketä ?
mitäs sitä j..ille muuta?
Kommunisti ei osaa pilkun merkitystä. PS - 0,4 . Tais komu innostua vähän liikaa. PS. ASEMAT PITÄÄ.
Osaa,+4%+pudotus+vuoden+takaiseen.
Viimeisin HS-gallup:
Perussuomalaisten kannatus on 17,5 prosenttia, mikä on noin neljä prosenttiyksikköä vähemmän kuin viime keväänä.
"Prosentti tarkoittaa sadasosaa jostakin, ja se on siis aina suhteellinen yksikkö.
Sen sijaan prosenttiyksikkö on absoluuttinen yksikkö, jota käytetään prosenttilukuja toisiinsa verrattaessa.
Niinpä Ilkan osuus äänistä, 55 prosenttia, on 10 prosenttiyksikköä suurempi kuin Katrin osuus 45 prosenttia.
Persulle tiedoksi, että koulutus kannattaa aina!!!
On tuo silti törkeän korkealla. Miten noin paljon ihmisiä arvostaa valehtelevia suupaltteja?
Tyhmyys tiivistyy joukossa ja kaikenlaiset, yhteiskunnan tärkeät asiat unohtuu, unohtuu äänestäjillä myös harkintakyky.
Köyhät äänestää kyykyttäjiään, eikä se näemmä haittaa, kun politiikasta ei ymmärretä mitään.
Kuudennes kansasta on politiikan masokisteja?
harkintakyky on pettänyt tai sitä ei ole ollenkaan.
Se on persuvelvollisuus. Äänestän kyykyttäjiä sillä haluan samaan joukkoon sitten kun nousemme valtaan!
Mihin valtaan kuvittelette nousevanne ja mihin joukkoon haluaisit kuulua, persunatsehinko. Hehheh
Saan sitä olla unelmia, utopistisiakin, kun persujen elämä muutoin olisi kurjaakin kurjempaa.
Persujen mestarikin, Halla-aho, karsisi kaikki tuet pois.
Suuri osa pesuja joutuisi kerjuulle tai sitten oikeisiin verokortillisiin palkkatöihin. Takuueläkekin on Halla-ahn luksustukia, kutn vuokratuet, työttömyysturvat toimeentulotuet jne.
PS. Kavereita ja isänmaata ei jätetä.
Kohta tulee ISOO JYTKYY !!
Punikit innoistuivat jopa pilkusta...heh heh heh hihiii
persua pilkut veetuttaa, kapakassa.
Minäkin ostin jo vessapaperia varastoon.
Tai kuitenkin se ISOO PÖÖTKYh!
Äänestän kokoomusta. Olenko mielestäsi punikki?
Heh heh, harjoitus tekee Mestarin.
Hesari ei ole koskaan hyväksynyt perussuomalaisten linjaa, kertoo ehkä kaikesta kaiken.
väärin mitattu 🤣🤣🤣
85,5%+kansalaisista+ei+ole+hyväksynyt+persujen+linjaa.
on olemassa poliittinen lehdistö !!!
Joo, Suomen Uutiset on juuri sitä, mediaksi sitä ei voida edes tulkita, pelkkä persupropagandapaskan levittäjä.
Kun edes kertoisivat sen linjan. Kukaan ei tiedä, mitä persut konkreettisesti haluaisivat meille tehdä päästyään valtaan.
Lähes ainoa tietämämme selvä tavoite on Ylen rahoituksen tuhoaminen. Toinen on kansanryhmää vastaan kiihottamisen salliminen vuoden 2019 persualoitteen osoittamalla tavalla.
Aluevaaleissa voi käydä niin, että tuota useampi äänestäjä ei hyväksy. Helsingin puuttuminen vaalikartalta auttaa toki hieman.
Eikö ne persut karkoita maahanmuuttajat ja aloita somalien laivaamiset, näin ainakin netissä on kirjoiteltu jo yli 10 vuotta.
93%+Kansasta+inhoaa+kommunisteja.
Kommunistipuolueen+kannatus+on+alle+1%,+etkö+tiedä+puolueistamme+mitään?
Uhoavat, mitä uhoavat, mutta kun pääsevät hallitukseen, muuttuu mamuliikenne päinvastaiseksi mitä ovat uhonneet.
Terveisin herra numero 35 000
Ja silti persut näkevät kommunisteja kaikkialla. Hallitus on kommunistihallitus ja jopa kokoomuslaiset ovat kommunisteja.
Kyllä vain, mutta vahvistusta Työmiehen tuumaustunnilta odotetaan vielä.
Isänmaalisille on jäänyt kommunisteista trauma, kun muistaa miten ne viime sotien aikaan sabotoivat isänmaan puolustajia räjäyttelemällä siltoja ja rautateitä ja jos joutuivat kiinni ja vankilaan, niin valvontakomissio vaati niiden vapauttamista, eikä käpykaartilaisia saanut syytellä mistään. Niitä sitten juhlittiin työväentaloilla sankareina.
Pautsi että punakaartilaisista tuli jopa Mannerheim-ristin ritareja.
Bimbo-Huhtis opetti niitä: Kaikki on kommunisteja paitsi persut.
Persut vajosivat nilkkoja myöten suohon, pää edellä.
Kommunistivasut on vajonneet pää edellä ja siksi kannatus minipuolueen asemassa.
Tiedättekö mikä on iso jytky, oletteko kuulleet sellaisesta aiemmin? Sellainen on tullut kerta toisensa jälkeen ja sellainen voi tulla vastedeskin koska yleensä me suomalaiset olemme tottuneet auttamaan suomalaisia.
Nyt maassa on katastrofaalinen työttömyys ja Covid jyllää maailmalla mutta Suomen portit on auki koska täällä on muka hirveä työvoimapula? Suomenkieliset lapsemme pakotetaan pänttäämään turhaa pakkoruotsia vaikka suomenruotsalaiset itse ovat poistaneet pakkokielen ( pakkosuomen ) Ahvenanmaalla koska se haittasi monipuolista kieltenopiskelua siellä. Perussuomalaisten mielestä pakkoruotsin rinnalle tulisi nostaa myös Manner-Suomessa tasa-arvoisia kielivaihtoehtoja joista oppilaat saisivat mahdollisuuden valita sen kiinostavimman.
Mitä, mut kun on työvoimapula!
Niin tyyni olen, onnekas, Kun uskon Mestariin. Hän täältä minut kerran vie Jumalan kaupunkiin. Sen kultakadut hohtavat Ja muurit välkkyvät. Ja siellä Jeesus omakses' Sä mua tervehdät.
odota leikkauslistoja , suomesta ei tilata edes hevon vittua paitsi velkarahalla 🤣
Nyt kyllä virheesi kirjoituksessasi saa kaikki nauramaan. Hahhahhohhoheehheh
Kevään budjettiriihen jälkeen näemme aivan toisenlaisia lukuja,nyt hallitus on rellestänyt velkarahan turvin .Mutta nyt taitaa olla se vyönkiristyksen paikka ja se koskee pahasti vihervasureiden kannattajajoukkoa . No onneksi vihreät ovat tippuneet alle kymmenenprosentin puolueeksi .
Älä Persu mene raveissa takariviin, sieltä ei näe hevonvittuakaan. Mene eturiviin, sieltä näkee vitun hyvin.
"Kevään budjettiriihen jälkeen näemme" hehe.
Ennustajaeukko 🤣
Eihän sitä tuollaiselle paikalle parane päästää. Sehän lähtee kiitolaukkaa tammojen perään, kun se näkee vilauksenkin vi...
"Koulunkäynti tekee tyhmäksi." sanoi persunero Teuvo Hakkarainen, mutta tuon kirjoittaja ei ole takuulla koulua käymällä tyhmentynyt, vaan on jo syntyessään hyvin vähälle jäänyt.
Tuo suuri ajatus kannattaa toistaa:
>odota leikkauslistoja , suomesta ei tilata edes hevon vittua paitsi velkarahalla 🤣<
Hän on "Tyhmä kuin persu".
Miten ihminen voi olla noin tyhmä. Miten pääsee koulun läpi oppimatta edes suomen kielen alkeita?
Muutokset virhemarginaaleissa, HS-gallup. Ei siis mitään muuta kommentoitavaa.
masentunut yrittää itselleen kannatuksen rökälepudotusta perustella 🤣
HIenoa!
Virhemarginaali huomioituna persujen kannatus on tippunut 15.4 prosenttiin.
Virhemarginaali on persujen toinen vakioselityksistä. Toinen on gallupien manipulointi eli peukalointi.
Harhaisten ihmisten houreita tuollaiset kuvittelut.
Miten niin laskussa? Persuthan syöksyvät alaspäin!
Oli niin ihana aamu herätä!!!!!!
Todllisuudessa laskua edelliseen oli puoli prosenttia! Eivalehtelu auta stallaria!
4%+vuodessa+alaspäin,+oikea+suunta!
Kun+oikein+silmin+katsotaan,+huomaamme+että+persut+ovat+menettäneet+puoli+prosenttiyksikköään+lääkekaappilaisille.+Ryhmän+muut+kannatus+kun+on+jo+2+%,+ja+on+selvää+että+kirkkaasti+suurin+joukko+sen+sisällä+on+se,+jolla+on+myös+kookkain+johtaja.
älä tyrkytä persujen tapoja sivistyneille ihmisille.
Kommunistien uutinen antoi TAAS ketjussa kuvan täysin valheellisesti. PS pysyy suurimpien joukossa. Komua kenkuttaa.
Persujen+mukaan+kommunisteja+Suomessa+on+85,5%+eli+kaikki+muut.
Miksi se ei pysynyt suurimpana?
Persuääliö ei erota prosenttia prosenttiyksiköstä.
Persut on turha puolue!
Kannatuksen lasku on täysin ansaittua ja tulee jatkumaan edukuntavaalienkin yli.
Vasureiden kannatus on laskenut eniten. Vihreät suorastaan romahtanut.
Vasurit++0,4%,+PS+-0,5%......
Vasurit+nousivat+0,4+%-yksikköä.+Matikkasi+on+tampiolaista+laatua.
Jos vasureiden (SDP ja Vasemmistoliitto) ja Persujen kannatusta verrataan viime eduskunta vaalien kannatukseen, on vasureiden kannatus noussut HS:n gallupin tuloksiin verrattuna 0.1 prosenttiyksikköä ja Persujen laskenut 1.6 prosenttiyksikköä.
Yleensä puolueitten kannatus laskee hallituksessa ja nousee oppositiossa. Nyt ei SDP:n, Vas.liiton eikä Persujen kohdalla ole näin.
PS on kolmen suurimman joukoissa. Punikit pää edellä pask...ssa.
>Yleensä puolueitten kannatus laskee hallituksessa ja nousee oppositiossa. Nyt ei SDP:n, Vas.liiton eikä Persujen kohdalla ole näin.
Totta. On todella poikkeuksellista, että hallitusvastuu jopa pääpuolueella nostaa kannatusta eduskuntavaaleista. Kuten sekin, että hallituksen vastustaminen ja haukkuminen ihan kaikessa ei sitä tee. (Kokoomushan ei vastusta kaikessa, ja tulos onkin ihan toista kuin persuilla.)
Persuilla on muuten hyvä agenda, mutta se tankinkokoinen mörhö eduskunnassa laskee suustaan päästämillä älyttömyyksillä kannatusta.
Tosin Lääkekaappi ei ole ollut persu enää aikoihin. Hänen kannattajansa ovat päinvastoin lanseeranneet somessa ajatuksen, jonka mukaan Suomessa on nyt yksipuoluejärjestelmä, jonka ainoa vastavoima on VKK. 🤣
onneksi on mäkelää, peltokalliota ym. jne korvaamaan lääkekaapin jättämää tyhjiötä...
Tankinkokoinen mörhä sai Persuista potkut, mutta persut hankkivat Pietarista menättämänsä tankin tilalle tuliterän T-14 Armata -panssarivaunun, Arto Luukkasen.
Samaa sorttia kumpikin, piru niitä lajittelemaan.
Toivottavasti Persujen Armata ei sammu jo paraatiharjoituksissa niin kuin venäläisten Armatan kävi keskellä Punaista toria.
>Kaikki saa olla rempallaan, kunhan maahanmuuttajat saadaan maasta ulos
Vain muslimimaahanmuuttajat. Esimerkiksi venäläisiä ja heidän helikopterikenttiään vastaan persuilla ei nähtävästi ole mitään.
Ei tietenkään, eikä virolaisia, joilta voi ostaa kaikkea laitontakin. Virolaiset miehittävät suomalaisia vankiloita, mutta se ei haittaa ollenkaan persuja. Niin uskottavaa on persujen "huoli" suomalaiten turvallisuudesta.
Persujen johto liittyy tiiviisti venäläisyyteen ja monella taustaa taislolaisperheessä. Mikseivät muuta nimeää Me Venäjänmieliset, onhan heidän epävirallinen äänenkannattajansa jo sen niminen, tai lyhenne on ainakin sama...
Soini oli vielä EU-vastainen, ei ehkä tosissaan, en tiedä, oliko hän tosissaan missään asiassa, mutta nyt persut eivät uskalla vastustaa EU:ia.
Kummallinen kommentti, kun ottaa huomioon, että persujen entinen puheenjohtaja Halla-Aho oli Suomessa ainoa puoluejohtaja joka piti Venäjää uhkana.
Piti tosiaan jossain kommentissaan, mutta samalla hyysäsi lämpimästi Venäjä-mielisiä, jos sillä vain sai lisää ääniä. Ja saihan sillä.
Nyt tätäkin tonttia on valloittamassa steroidein piikitetty Venäjä Kostaa Kaikille.
Onko noin suuri pelko persuen voittamisessa lisää ääniä kun PURRA ON AINOA joka pitää kiinni siitä ettei kansalaisia alisteta pakko toimiin PASSIIN joka vaatii pakko rokotusta joka nyt on nähty että tauti sen kun porskuttaa entistä vahvemmin.
passi on vain alistamis keino tavallista kulkijaa mielivaltaisesti ohjata teis mihin kun saataisiin se läpi !
kaksi kertaa ja kohta kolme kertaa rokotetut ei ymmärrä että tämä passi vie lopulta oikeuden sanoa edes melipidettä enään mihinkään eli ollaan menossa vahvasti AGENDA 2030 suunniteltuun UUTEEN MAAILMAAN autotarismin tielle !
HERÄTKÄÄ !
Ja maailma luotiin noin 6000 vuotta sitten, eikös luotukin? 🤔
PERSUT PÄRJÄÄ HIENOSTI ja sekös pelottaa !
persujen kannatussyöksy pelottaa rruuaaahh...
Lahtipenkkipuolue. Murhanhimoinen ihmisvihaajien puolue. Ei mitään hyvää.
Kansan kyykyttäjä- ja kurjistava puolue.
PURRA ON KANSAN PUOLELLA.
Näin on.
Purra poisti kansan rakastaman pakkoruotsin vastustamisen persujen puolueohjelmasta.
Persujen sukkanauhapomo ei paljon kysellyt puolueen kannattajien mielipidettä asiasta.
Taas harhat puskee pintaan. Ei auta että sinulle linkitettiin artikkeli missä em väite korjattiin vastaamaan totuutta tyhjään metsään meni kun vastaanottopuolella ei ole ketään kotona.
"Varsinaisen harhaluuloisuushäiriön tärkein oire on pysyvä harhaluulo, joka muistuttaa lähinnä päähänpinttymää eli pakkomiellettä.
Häiriö on psykoottinen tila, koska mitkään vastakkaiset todistelut eivät voi horjuttaa uskoa harhaluuloon, ja havainnot tulkitaan aina tukemaan harhaluuloa.
Harhaluuloisuushäiriöstä kärsivällä on alttius tulkita ympäristön tapahtumat ja ihmisten eleet tavalla, joka tukee heidän uskojaan. Tuloksena ovat riitaisat väittelyt ja kaikkien osapuolten ärtyneisyys."
Etkä apukoulussa oppinut tikkukirjaimia enempää?
Tosi loukkaava huuto.
Halla-aho ei ole missään nimessä maanpetturi. Eihän hän ole pettänyt kuin vaimoaan.
Kyllä Halla-aho kovasti yrittää pilata Suomen vihalla, syrjinnällä, epäempaattisuudella, epätieteellisyydellä, joutavanpäiväisiin asioihin keskittymisellä ja ymmärtämättömyydellä. Hän on emotionaalisesti haavoittunut turvattomuutta kokeva ihmisraunio, jonka toiminta on pelkoon perustuvaa. Kuten kaikilla hänen kannattajillaankin.
Syöksylasku senkun kiihtyy.
Artikkelissa+erikseen+mainitaan+kuinka+kolme+suurinta+puoletta+on+vakiinnuttanut+asemansa+ainoan+todellisen+uutisen+ollessa+se,+että+vihreiden+kanntus+tipahti+alle+10%:n+mikä+ei+lupaa+hyvää.
persujen syöksy on vakiintunut tila...
Kohta viheltää vihreitten kenttäväki pelin poikki,ilmastotavotteet eivät tule täyttymään koska meillä ei ole yksinkertaisesti varaa niitä toteuttaa.Vihreiltä on näitä uhkauksia tullut jo niin monta kertaa,jos emme saa tavotteitamme läpi niin mitä järkeä on istua sellaisessa hallituksessa .
Tuntuu omituiselta kun höhläpersu puhuu ilmastotavoitteista, joista ei tiedä mitään.
Sinun alennustila on se vakiintunut tila.
Ajavat edelleen oleskelulupaa maassa luvatta oleville kuin käärmettä pyssyyn siksi vihreiden kannatus tippuu vieläkin.
Kärnä taas persuilee vaatien jalkapantoja maassa luvatta oleville muiden kepulaisten tyytyessä toitottamaan kuinka oleskelulupia ei tule piste.
>jos emme saa tavotteitamme läpi niin mitä järkeä on istua sellaisessa hallituksessa .
Mikään puolue ei saa missään hallituksessa kaikkia tavoitteitaan läpi, vaikka perskekossa käytiinkin lähellä tätä ideaalia.
Täysin varma asia on se, että oppositiossa ei saa mitään läpi eikä edes siedettäviå kompromisseja.
"Antaa mennä kun alamäki alkaa"
Perussuomalaiset pysyvät maalittamisesta huolimatta kolmen kärjessä. PS pitää pintansa.
PS pitää pintansa ja kommunistien odotus samanlaisesta romahduksesta, kuin kommunismi koki, niin turha on isänmaallisista PS porukasta odottaa. Osta komu, lippu P koreaan, mutta muista ottaa evästä mukaan ja vähän tovereillekin.
Kiva kun myönnät julkisesti Persujen olevan maalittajia.
Valitettavasti se saatetaan rikoslain piiriin piakkoin.
Persujen kolmen kärjessä pysyminen edellyttää sitä, että se pysyy pois hallituksesta.
Pohjois-Koreaan ei niin vain mennä.
Kutsutut, kuten persut Kaj Turunen ja Juho Eerola, ovat tietenkin asia erikseen.
https://www.ksml.fi/paikalliset/2686412
Eikä edes se riitä aluevaaleissa, kuten ei riittänyt kuntavaaleissakaan.
Tämän värssyn maahanmuuton ja pakkoruotsiin pakottajat osaavat kai unisaankin? "Persujen kannatus on laskussa" ja näin on ollut aina ennenkin mutta sitten on tullutkin ISO JYTKY !!!
Ongelmia tulkita turhan ja mitään kertomattoman kyselyn tuloksia?
kylläpä pientä persulia pännii kannatuksen katoaminen...
Et taida osata oikein tulkita noita kyselyjen tuloksia? Kovin mustavalkoiselta näyttää palstahäirikön maailma. Onhan se tietystikin hyvä, ettei yksinkertainen ihminen, pyri ymmärtämään noinkin vaikeatajuista kyselyä, vaikka se on jopa verbaalisestikin selitetty, palstahäirikön tasoisten vuoksi. Eivät ymmärrä kuvaa, eivät tekstiä. Kyllä on vakuuttavaa.
Perustuslakivaliokunnassa persut kannattavat hoitajien pakkorokotuksia. Ei ihme, että kannatus syöksee.
Ja, jos vanhat merkit pitävät paikkansa, niin samat persut jotka kannattavat asiaa perustuslakivaliokunnassa, äänestävät eduskunnassa sitä vastaan.
Jos on hoitoalalla ja vastustaa rokotteita voi kyllä suorinta tietä vaihtaa alaa.
Ihan normaalia. Pl-valiokunnassa ei pidä politikoida, vaan ainoastaan tsekata lakiesityksen perustuslaillisuus. Persuja pitää kehua eikä haukkua siitä että he edes tuossa valiokunnassa osaavat olla ihmisiksi. 👍
Komun aamu akti meni hukkaan...heh hehhheee
Demareittenkin kannatus on laskussa, en kyllä yhtään ihmettele.
Se on useimmiten ollut kaikkien hallituspuolueiden kohtalo, tosin Vasemmistoliitto on nyt pärjännyt ihan kelvollisesti hallituksessa olostaan huolimatta.
Äläpäs yritäkään valehdella, kun elämme kuitenkin modernissa ja sivistyneessä Suomessa,
SDP:n kannatus on 19,3 prosenttia, ja se on pysynyt melko samanlaisena keväästä alkaen!!!!!
Demareitten kannatus on nyt korkeampi kuin se oli viime eduskuntavaaleissa. Mielestäni aika hyvin pääministeripuolueelta.
Persujen kannatus on nyt alempi kuin se oli viime eduskuntavaaleissa. Mielestäni aika huonosti johtavalta oppositiopuolueelta.
Peräti+0,1+%,+mikä+komeasti+kuittaantuu+vasemmistoliiton+0,4+pinnan+nousulla.
Onneksi persujen kannatus painuu viiteen prosentiin eduskuntavaaleihin mennessä. Loppuupahan tuokin vihaprojekti, jossa keksitään muista omituisia paikkaansapitämättömiä syytöksiä.
Persut pettäneet Suomen terveysalan hoitajat, perustuslain ja ihmisoikeudet. H a i s t a k a a persut p a s k a. Samanlaista rikollista sakkia koko eduskunta täynnä. Ei muuta tee kuin suomalaisista valvontapasseihin sidottuja piikkiorjia.
Tiedottaa VKK ja kehottaa rokotusten sijaan piikittämään saatanasti steroideja.
Hallitus esittää tartuntatautilakiin väliaikaista uutta pykälää, jolla sosiaali- ja terveysalan työntekijöiltä voitaisiin edellyttää koronarokotusta.
Tämä on niin tarpeellinen Suomessakin.
Kiva kuulla, että perussuomalaisetkin rokotevastaisena puolueena kannatti koronarokotusten vaatimusta hoitoalalle.
Eli löytyyhän sitä järkeäkin ,,, kun on pakko.
Yhdeksän kymmenestä perussuomalaisen äänestäjästä on ottanut tai aikeissa ottaa rokotukset. Perussuomalaisten suuri enemmistö on aina ollut rokotusten kannalla.
Nyt tutkittiin tosin vain hoitajien pakkorokotusten laillisuutta. Perussuomalaiset olivat yksimielisiä muiden kanssa siitä, että hoitajien rokotukset eivät riko perustuslakia.
En tunne yhtään Perussuomalaista paikkakunnallani joka ei olisi ottanut koronarokotusta.
Minustakin on tärkeätä, että saadaan ei työperäiset, vaan elintasosurffarit pois maasta kuleksimasta. Vaikka kokoomusta kannatankin.
onpa tyh jän päiväisiä öyhöttäjiä jotka on hyväsymässä digtatuurin , ei järki ainakaan päätä pakota.
Kannatus laskee. Hyvä niin.
En ole seurannut puolueiden kannatuslukuja mutta se ihmetyttää että Perussuomalaiset ovat koronarokotusvastaisia.
Tosi Suomalainen ei kyllä sitä ole joten tässä asiassa he menettävät aivan varmasti kannatustaan jollei Purra ym . selkeästi korjaa että tämä EI OLE puolueen kanta. .
Ei ole mitään syytä korjata, se on tehty aiemmin selväksi. Ne jotka eivät sitä ole tajunneet, ei ole tarviskaan.