On taas outoa meininkiä

Sisäministeri valmistelee karkotukseen saaneille elinikäistä elätystä maahamme ja valtionvarainministeri selittää, ettei näin ole.
Jälleen kerran todella uskottavaa ja avointa toimintaa hallitukselta.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hullu hallitus.

Äänestä

Kyllä olisi päätohtorilla töitä tuolla Eduskunnassa.

Äänestä
  • Voisivat vaihtaa nimensä

    Äänestä

Vihreät haluaa tehdä laittomuuksista laillisia.

Äänestä

Ne valehtelee avoimesti koska ne käyttää samasta asiasta eri termejä.

Jos ajat autoa niin voit vastata vastustajalle että "EN KULJETA AUTOA".

Vaikka kyseessä on täysin sama tapahtuma niin kuljettaminen ja ajaminen ovat eri termejä siksi ministeri voi vapaasti valehdella tapahtumasta koska hän tekee eri termillä sitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sisäministeri valmistelee karkotukseen saaneille elinikäistä elätystä maahamme ja valtionvarainministeri selittää, ettei näin ole.
Jälleen kerran todella uskottavaa ja avointa toimintaa hallitukselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu