Ruotsi tv ohjelmassa oli säätiön varoin päässyt al-Holin leiriltä pois maksamalla tien Turkkiin. Kaikella on hintalappu, vapauteen, kuljetus, paperit, Turkin viranomaiset. Pakenemisesta ei sanaakaan kaikki maksoi. Naurattaa, kun on niin salaperäistä pako leiriltä. Pekan leiriläiset on saatu Suomeen ihan sinunkin veroeuroilla. Lisää maksat heidän oleskelusta Suomessa. Kuka ja mikä puolue rupeaa painostamaan hintalappua leiriläisten kuskaamisesta.
Isis, Haaviston äidit, lapset lahjomalla, sinunkin veroeuroilla Suomeen.
Anonyymi
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ujo aavistus, että Vihreät.
Miksi salaillaan, olisi kiva tietää todellakin Haaviston retkin hinta. Julkisia menoja verovaroin.
Noin miljoona, jos riittääkään. Voi voi kun ollaankin köyhiä.
En usko, että olet hirveästi maksupuolella verojen suhteen. Älä siis turhaan murehdi muistakaan.
🤣🤣🤣
Tyypillinen vihervasuriloisen kommentti.
Kuule: et taida tietää mitään poliittisesta kannastani? Ilmeisesti se ottaa koville, kun juttujesi typeryyden joku suoraan esiin nostaa.
🤣😘🤣
Todella typerä kommentti.
No sinulta ei muuta odotetakaan.
Millä ihmeen lailla?
Oletkin mamu, et suomalainen, joten puoluekantasi saatkin pitää salassa.
Kerro ihmeessä, miksi kommentti oli typerä?
Heikohkoista verbaalista kyvyistäsi päätellen et itse ole suomalainen.
Onko mamulla sanakirjakin.
Me veronmaksajat tosiaankin maksamme tuon kaiken pa--kan. Valitettavasti.
Etkö maksa edes välillisiä, oletteko karate kitti
Kyse on siitä, että sinäkin voisit mennä vallan hyvin työhön ja koettaa sitä kautta kehittää yhteiskuntaa tuon lapsellisen mussutuksen sijaan. Kokeile. Voit yllättyä.
Vastikkeeton ikuisen elatuksen status, ilmainen asunto, holtiton lisääntyminen, ilmainen terveydenhuolto….jne, jne!
Kuka muu tämän rahoittaa kun kantasuomalainen veronmaksaja!
Isis. Haavisto järkkää verovaroin. Milloin terrori isku Vihreiden toimistoon, syy ruoka huonoa, mautonta.
Saarikon leveän selän takaa lähtee eurot Pekallekkin, muovipussillinen euroja ja matkaan. Kähmintää meidän veroeuroilla.
Muovipussillinen, tuskin, jätesäkillinen kyllä, meinaan lahjontaeuroja. Ketäkö lahjotaan, pekka lahjoo terroristeja, uusiin terroritekoihin vähän hillloo, oikein Suomalaisen veronmaksajan hien höyrystämiä seteleitä. Olemme mukana terroriteoissa, onnittelut.