Jokainen paitsi Persu tietää, mistä on kysymys. Miksi Purra on niin hiljainen?
Putin pumppaa nyt kansainvälistä persukumplaa
Anonyymi
11<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Putin kieltää Suomen liittymisen Natoon.
Ei, vaan Suomen kansalaiset.
Suomen kansalaiset eivät tule ottamaan sellaista kantaa, että Natoon ei liitytä ikinä. Nytkin mieli voi muuttua nopeasti liittymisen kannalle, jos naapuri alkaa kunnolla uhkailla.
suomi liittyy kostoksi varsovan liittoon
Osoitus suuresta tyhmyydestäsi ja tietämättömyyderstäsi, sellaista ei enää edes ole, kuin Varsovan liitto.
Varmasti+liittyy+jos+persut+saa+sen+50%+jytkyn.
persut+saa+sen+50%+kannatuksen+,+kun+aletaan+velkoja+takaisin+maksamaan+ja+silloin+ei+ole+suvakin+hyvä+olla+🤣
Putin ei maksa koskaan velkojaan!
Ei varmasti liity mihinkään häiriköiden sotakerhoihin.
Onko Putin sinulle velkaa?
Tuossa yhdessä tällä olleessa linkissä oli juttua siitä että Venäjä käytti jo 90-luvulla "pakolaisohjusta" (somalipakolaiset) länsimaiden sisäisen eripuran kylvämiseen ja Persuille ja Euroopan muille populistipuolueille on ollut koko ajan tuo pakolaisasia ainoa poliittinen agenda.
Tyhmempikin tajuaa että nämä puolueet ovat Venäjän luomus ja työkalu. Vain persut ja heidän kannattajat itse eivät sitä tajua tai suostu uskomaan että heitä käytetään hyväksi.