Globaali eliitti vie oikeutesi ja rahasi silmiesi edessä

Anonyymi

Miten toimit? Et tee mitään, tai odotat ihmettä että tämä on väärinkäsitystä ja pahaa unta. Katso ihmiskunnan historiaa. Täynnä väkivaltaa ja petosta. Luuletko että nyt on yhtään toisin? Valtaa ja petosta ajetaan nyt tekosyillä, kuten korona. Teepä tällä tiedolla mitä haluat. Todennäköisesti et mitään.

29

152

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juon itseni kuoloaaksi

    • Anonyymi

      Voin sanoa Vantaalla yhden yrityksejohto aivan eri mieltä. Corona vaikuttaa yritystoimintaan pahasti. Työtekiöitten corona tartuntojen takia, ulkolaisiatyötekiöitä jotka rokotevastaisia.

    • Anonyymi00003

      tämän tyyppinen viestiketju POISTETTIIN kokonaan tai ainakaan sitä ei löydy enää hakusanoilla. Asia on täten äärimmäisen arkaa tavaraa. ymmärrän .

    • Anonyymi00004

      Ovatko sinun pankissa olevat rahat sinun omaisuutta vaiko pankin?
      Miksi näitä nostorajoituksia oikein on?
      *EU-maissa voit tehdä automaatilla maksutta neljä euromääräistä nostoa kuukaudessa. Samalla voit tarkistaa tilisi saldon maksutta. Ylimenevät nostot maksavat 1,50 €/kpl ja erillinen saldokysely 1 €/kpl.
      Nordeassa sentään 0,60€ yli tuon rajan menevät nostot, s pankissa yllä kalliimpia.
      Ei näitä 2000 luvun alussa vielä ollut.

    • Anonyymi00005

      Saatanan hyvä huomio veli hyvä.

      Rahamme eivät ole omiamme vaan kansainvälisten pankkikartellien jotka omistaa maailman eliitti. Jos kaikki nostaisivat varansa kerralla menisivät pankit konkurssiin; näin kerrotaan.
      Ajatus on kuitenkin hieman absurdi koska raha on kuitenkin vain bittejä taivaalla ja paperirahaa eliitti painaa yötä päivää holtittomasti.

      Kansainvälinen pankkijärjestelmä on hyvin monimutkainen eikä aivan kaikille aukea edes lukemalla.

      Kreikassa nostoraja kerralla on nyt 80 €; korjatkaa jos olen väärässä.

      • Anonyymi00018

        Väärin. Maapallolla ja pankeilla on moninverroin enemmän velkaa kuin rahaa. Tämä pitäisi tietää jos arvostelee.

        Jos lainaa ei ole kukaan antamassa niin asunto ostetaan vasta kun rahat on kädessä tai eletään vuokralla. Asunnon rahoittaminen käteisellä ottaisi monelta koko työuran. Siitäkö riemu repeäisi.


    • Anonyymi00006

      Itse en luottaisi edes kullan arvoon. Kultamarkkinat kun on ylibuukattu, varastoissa on ilmoitettu olevaksi enemmän kultaa kuin todellisuudessa on olemassakaan. Siksi mikään maa ei voi realisoida kultavarantojaan koska sitä kultaa ei ole edes olemassa.

      Säilykevuoret, aseet, sekä maatila tai mökki korvessa olisivat paras turva kriisin varalta. Mielellään pari sikaa, ja kanoja jotta saa lihaa ja kananmunia. Lehmä myös josta saisi maitoa. Voisi elää täysin yhteiskunnasta riippumattomana ja vaikka julistaa oman maatilan omaksi valtioksi.

    • Anonyymi00007

      Luullaan että ihminen jalostuisi paremmaksi vuosisatojen kuluessa mutta käytännössä käy päinvastoin.

      Kommunismista sanotaan samaa että nyt muka on uudenlainen kommunismi joka ei tuota ruumiita ja se olisi muka inhimillinen. Tämä on täyttä potaskaa. Ihminen muuttuu aina vaan pahemmaksi mitä enemmän lopunaikaa kuljetaan.

      • Anonyymi00009

        Kaikkihan tähtää koko maailman kattavaan kommunismiin. Eräällä uskonnolla josta vassut tykkää, sillä on sanansa sanottavana tässä asiassa. Sekin tähtää maailman valtaan


      • Anonyymi00010

        Miten se voi olla uudenlainen koska oppi pysyy samana?


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Miten se voi olla uudenlainen koska oppi pysyy samana?

        Vai onko Marxin kirjaa päivitetty? Ei tiedossa että olisi


    • Anonyymi00008

      Tuo edellä on totta. mutta kansalta ne viimekädessä otetaan ja nyt on alkamassa laillistetut ryöstöt- jälki on rumaa.

      Valtion velka lähestyy ensi vuonna 150 miljardin haamurajaa. Kysymys siis ei ole enää mistään lastenleikistä vaan paniikista. Eliitti voi kuitenkin huokaista helpotuksesta: kansahan tästä lystistä vastaa. Kansan vuoro tuleekin seuraavana, kuten eliitti on ilmoittanut ! Kansa ei siis tule jäämään osattomaksi, sillä siitä pitää huolen jo pelastunut Eliitti ja heidän kansalle laatimansa "TYÖLLISYYS"-Toimet eli selko-suomeksi LEIKKAUKSET .

      Ai miksikö puhun LEIKKAUKSISTA ? Siksi että kusettaja-Eliitti ei enää nykyään puhu LAMAsta eikä LEIKKAUKSISTA jotka meillä on jo päällä eikä sen vaatimasta rajusta (yli-) velkaantumisesta vaan Eliitin käyttämät termit on asiaa vähätteleviä ja suorastaan pimittäviä kuten leikkausten synonyyminä nykyään käytetty "työllisyys" -jallitus osoittaa. Näin siksi, ettei teidän sopuleiden "luottamus" talouteen romuttuisi.

      Suomen Raha-Eliitti on nykyään varsin yksituumainen. Siihen kuuluu elinkeinoelämän eliitti, poliittinen eliitti puolueesta riippumatta (persut tulevat sulautumaan viimeistään hallituksessa) sekä siviilihallintoeliitti. Tämä noin 200-500 000-päinen joukkio, josta siis yli puolet on nk. ytimen JUOKSU-poikia, pyörittää tänään peliä kansan suuren enemmistön tappioksi.

      Härskein esitys tuli tänään Herrliinin Sanomissa (hs) , joka tarjoaa jo raskaasti ylivelkaantuneelle katajaiselle kansalle "Asunto-INfernoa", eli entistäkin raskaampaa Yli-velkaantumista. Härskiä propagandaa kusettajilta, mutta heidän on pakko sitä yrittää, sillä jos asuntojen hintaromahdus etenee myös Helsingin ytimeen, he itse (kusettajat) on pahassa lirissä. Siksi kaikki keinot on ladattava peliin, kusipäiden sumuttamiseksi.

      Olkaa sopulit varuillanne, on historiallinen LAMA, jossa velat vain vuosi vuodelta kasvavat. Teidän on ne kuitenkin, tavalla tai toisella maksettava, samalla kun porrrvari suosii työpaikoillaan ilmiselvästi vain halapa-Matuja !!!!

      • Anonyymi00015

        AI ENSI VUONNA? SE ON JO NYT 200 MILJARDIA EUROA!


      • Anonyymi00019

        Mikä ihmeen eliitti? Jokainen on Suomessa vapaa siirtymään eliittiin jos tahto ja taidot riittävät, mikään ei estä. Yleensä se vie elämänuran ja ahkeran työnteon. Laiska ja heikkolahjainen ei saavuta eliittiä koskaan. Keskituloinen ahkeralla työllä, nuukailemalla ja sijoittamalla.


      • Anonyymi00027
        Anonyymi00019 kirjoitti:

        Mikä ihmeen eliitti? Jokainen on Suomessa vapaa siirtymään eliittiin jos tahto ja taidot riittävät, mikään ei estä. Yleensä se vie elämänuran ja ahkeran työnteon. Laiska ja heikkolahjainen ei saavuta eliittiä koskaan. Keskituloinen ahkeralla työllä, nuukailemalla ja sijoittamalla.

        Sanoo PerSu!


    • Anonyymi00013

      pelkäänpä että pankeista alkaa (tileiltä) hävitä rahaa koska "teit jotain väärin" . siinäpä olet asiasi kanssa lopulta yksin. vaikeat ajat aiheuttaa erikoisia asioita

    • Anonyymi00014

      En toimi mitenkään. Globaali eliitti saa minun puolestani ihan rauhassa ryöstää suomalaisten varallisuuden, se on suorastaan toivottavaa. Nytkin entiset naapurini, ja koulukaverini, naurettavat kynäniskat, kyyristelevät ja pelkäävät drooneja, kotitalon hinta romahtanut ja vanhuksensa makaavat Esperin hoitokodissa tahkoamassa rahaa eliitille hoitoapulainen kovakouraisesti vaihtaessa vanhuksen eilispäiväisen vaipan. Ja kas vain ..samalla meni rikki mummon kultainen kaulaketju ja ..oho..hävisi jonnekin.

    • Anonyymi00016

      Suomella ei ole oikeastaan yhtään ystävää.
      Edes maan sisällä, suomalaiset halveksivat, suorastaan inhovat toinen toisiaan, kesämökitkin yritetään rakentaa mahdollisimman kauas naapurin mökistä, ilmiö jota ei näe muissa pohjoismaissa. Suomalaisnaisista on tullut miesmäisiä koska maassa on hyvin vähän oikeita miehiä, lähinnä vain uhoavia ja naisia hakkaavia autisteja sekä fyysisesti alikehittyneitä nappuloita. Olikkn mahtava nähdä latvialaisen puolustusministerin haastattelu, siinä oli oikea mies.

      • Anonyymi00020

        Jokaisen pitäisi elättää itsensä. Kun näin ei käy, alkaa purnaus kun mulla ei ole ja pitäisi saada ilmaiseksi se mitä joku toinen on ahkerasti tehnyt ja kerännyt. Ei ole epäselvää kuka tuossa on möhlinyt.


      • Anonyymi00021

        Suomen sisällä on paljon suomalaisten vihollisia. Hihhulikristityistä alkaen, jotka katsovat eliitillä olevan täysi oikeus suomalaisten ryöstämiseen ja suomalaisten henkien uhraamiseen eliitin rikastuttamiseksi.
        Ja koska Suomella ei ole juurikaan ystäviä, paitsi ruotsalaisten lipevät kaunopuheet, jos niitäkään sillä rasistiset itsetunnottomat suomalaismiehet ovat vuosikymmenet haukkuneet ruotsalaisia homoiksi ja muuta eurooppaa mutakuon..iksi. Ihan oikein autistikansalle, että meidät putsataan ja velkaannutetaan köyhyysrajalta pohjamutiin. Nousukaskansa on hukannut loppuun veteraanisukupolvien tekemän työn ja kerryttämän omaisuuden.


    • Anonyymi00017

      Khasaarijuutalaisten Lontoon cityn pankkiirien salaliitto Neuvostoliiton perustamiseksi ja myrkkypiikkien jakamiseksi väestönvaihdon toteuttamiseksi etenee hyvin kansallismielisten isänmaallisten patrioottien vastustuksesta huolimatta.

      Lukekaa MV lehteä ja viisastukaa!

    • Anonyymi00023

      Kaikki Rintaman hyväksi! Venäjä laittaa globaalin eliitin nippuun Ukrainassa!! Tukekaa venäjää, niin saatte vapauden ja leipää!!!

      • Anonyymi00029

        Jos noin olisi niin Putin olisi helposti voinut paljastaa eliitin esim Häkämiehen hämärät loosit sekä muut Elinkeinoelämän äveriäät pukumiehet "palkkaa ei makseta jos drooni estää töihin tulon".
        Vaan jostain syystä eliitin rosvot eivät k o s k a a n jää kiinni rikoksistaan. Ja ne jotka jäävät kerkeävät kummasti karkuun johonkin maahan, josta ei luovuteta.


    • Anonyymi00024

      Pankit eivät myönnä lainaa asuntokauppoihin tekosyiden varjolla. Asuntojen hinnat laskettu hävyttömän alas, asuntovelka vaan ei pienene, korot kyllä nousseet. Pankit pakkomyyvät taloja ja ryöstävät omaisuuksia. Sehän on se globalistien unelma, että rahvaat elelevät vuokralla pienissä kerrostalo läävissä, kun ei enää varaa muuhun ole.

      • Anonyymi00025

        Klopalisti kapitalisti työssäkäyvän verta juo.

        Kun tulee venäjän valta saadaan kaikki omat mersut.


      • Anonyymi00026

        Ja joku pyttypää keksi kiinteistöveron. Kuitenkaan eivät vastineeksi käy auraamassa pihaa tai korjaamassa taloa, tms.


      • Anonyymi00028

        Suunnilleen näin. Ei ole mitään järkevää syytä sille, ettei pankit eivät myönnä asuntolainoja eivötkä korjauslainoja.


    • Anonyymi00030

      omavaraustalous kunniaan. tulemme vielä näkemään aikoja kun sorretut ihmiset joutuvat opettelemaan viljelyn ja kalastuksen jne

    • Anonyymi00031
      UUSI

      hyvin sanottu.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      209
      2492
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1335
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1187
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1088
    6. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      98
      1073
    7. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1048
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    Aihe