Mun mielestä ovat kuin huonotapaisia teini- ikäisiä, mälväämässä ja uhittelemassa.
Kaksi rokotevastaista kristallinaista on näköjään muuttanut Espanjaan. Sama meno jatkuu heillä sielläkin. Oisko tuo nyt iso vaiva vetää se maski naamaan kaupassa käydessä?
Toisella on lapsia, olen niin pahillani näiden lasten puolesta joilla äiti on keskenkasvuinen.
Kaksi rokotevastaista kristallinaista on näköjään muuttanut Espanjaan. Sama meno jatkuu heillä sielläkin. Oisko tuo nyt iso vaiva vetää se maski naamaan kaupassa käydessä?
Toisella on lapsia, olen niin pahillani näiden lasten puolesta joilla äiti on keskenkasvuinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Kauanko joku lähikauppa ottaa asiakkaaksi jos joutuu maksamaan sakot maskittomasta asiakkaasta. Epävirallisesti saamani tieto, 600 euroa yritykselle jos poliisit tapaavat maskitta sisään päässeet.
Mutta eihän narsistinen huomionherättäjä sitä ajattele, iloiten maksaa sen oma sakkosatasensa.
Sakot maksuttomalle jos omistaja vaatii maskit.
korona tietoa
https://www.google.com/search?q=koronarealisti t
Katsos kun heillä on vain oikeuksia.
Niin se on. Ovat kai polttaneet siltoja jo suomesa takanaan. Ainakin vaikeuttanut lasten koulunkäyntiä ym. Jos ei lasta viedä ees psykiatrille kun psyka pitää maskia.
Ja sitten täällä samoin ajattelevat reppanat huutavat suureen ääneen natsipasseista.
Espanjassa ei tuollaista kukkoilua ulkomaalaisilta suvaita. Näille hörhöille on myyty kaulakorua, joka suojaa 5G:n vaikutuksilta. Sittemmin on käynyt ilmi, että korusta lähtee vaarallista radioaktiivista säteilyä. Hörhöille löytyy höynäyttäjiä, eikä kaikilla ole hyvät mielessä.
Hörhöjä saakin huijata
Espanjassa määräykset ovat ihanan selkeitä.
Maskien käyttö on pakollista niin kirkoissa kuin kaupoissa ja busseissa. Joka paikassa on kyltti: "Obligatorio el uso de mascarillas". Ei mitään "vahvaa suositusta" eikä nillitystä "terveydellisistä syistä". Jos maskia ei pysty käyttämään, niin sitten on visiiri. Ja jos ei ole, niin esimerkiksi kauppakeskuksissa vartija tulkee sanomaan, että maski päähän tai ulos. Ihan sama onko matkalla apteekkiin tai ruokakauppaan.
Miksei Suomessa?
Uskomushoitojen ympärillä pyörivät höyrypäät kuvittelevat olevansa muita viisaampia
Todellisia neroja ovat salaliittoteorioineen.
Vaikka oikeasti ovat pässejä
Kristallipuolue on kerännyt älyköt riveihinsä.
Vaikuttavat ihan tavallisilta mielenterveyspotilailta, paitsi että yrittävät rajoittaa muiden käyttäytymistä. Espanja ei ole rokottamattomille ja välinpitämättömille hyvä maa. Eikä tietenkään orpolapsille.
Kukahan tällaisen kristallipuolue nimisen tyhmyyden on laittanut alulle?
Oliko joskus joku joga-puoue? Kristalleihin kuuluu joogaajia, uskomushoitajia, hierijia, kosmetologeja, kaikenlaisia valopäitä. Lähellä äärioikeistoA.
Näyttävät pyrkivän nuorten auttaviin puhelimiin, ei tarkoituksena kuulla nuorten huolia vaan antaa rokote/ yhteiskuntavastaista kasvatusta.
Miten lie paljon nuorten tiedossa tuon pelastetaan suomen lapset ( rokotevastainen) oma nuorten aivopesunumero.
Se on yksi persujen lahko oikeutta kansalle ,Suomi ensin ,sinimustat. Näin persut häviää tuhansin atomeihin.
Sääliksi käy noitahörhöjen lapsia. Onneksi saavat salaa ottaa rokote.
Kyseessähän on lähinnä uskomushoitolahko.
https://m.youtube.com/watch?v=hUd78YxwgfI&feature=youtu.be
Kaikenlaista roskaa sitä youtubessakin julkaistaan.
Sain jotenkin käsityksen että nuo kristallit ovat saaneet huonon lapsuuden, avioliittoja mennyt pieleen, puoliso vienyt ( naisiltakin) lapset .
Pahaa oloa pyritään lievittämään rajatiedolla, etsimällä jotain henkistä valoa, yrteillä, jne.
Yhtä keskustelua luin, heillä on tarve pälpättää asiansa julkisilla sivuilla, kaikille keskusteluun osallistujille oli määrätty joku mt-lääke, masennukseen, skitsofreniaan, mutta eivät syö niitä vaan luonnonlääkkeitä.
Jos ei kestä totuutta niin ainahan voi yrittää paeta johonkiin satumaailmaan julistamaan rakkautta.
Minua huvittaa etenkin nuo miehet, hymistelyä rakkaudesta ja valoa kohti. Itse oon ikäpolvea kun miehet oli jalat maassa, täysjärkisinä pidetyt. Papit erikseen, saarnaamassa ja työtehtävissään.
Joskus 2016- osallistuin mamukeskusteluihin omalla profiililla. Silloin yks nainen alkoi pommittaa yksityisviesteillä rajatiedolla ja lestaadiolaislapsuudellaan (hyväksikäyttöineen) jotenkin sillä perustellen intoaan miekkaroida islamia vastaan.
Nyt innokas kristallien kannattaja kuten monella rokotevastaisella on rajat kiinni menneisyys. Jäänyt työkyvyttömyyseläkkeelle nyt 55- vuotiaana, näytti kertovan. Ei tarvitse syytä arvailla.
Tuollaisia nuo rokotevastaiset tuppaavat olemaan, mt-ongelmaisia työelämään kyvyttömiä, eikä heitä missään työelämässä tapaakaan.
Nämä on näitä hölmöjä jotka saa lapsestakin vaaraan. Taas yksi lahko johon persuja vuotaa.
Odotettavissa ja osin jo käynnissä avioerojen suma, joka aiheutuu puolisoissa esille tulleista salaliittoteorioiden fanittamisissa rokotteista ja maskeista kieltäytymisineen. Minäkin tiedän tuttavapiiristä pari tuollaista nyt rakoilevaa liittoa.
Hihhulien kannattaa etsiä kaltaistaan seuraa.
Täältä niitä lähtee persuista
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/janne-laakso/rakkaus-totuus-ja-ilo-mika-ihmeen-kristallipuolue/
Koronaahan ei ole kristallipuolueen mukaan olemassa, on vaan joku flunssa.
Ja silti heidän elämänsä pyörii vain koronan ympärillä. Yksi propagsndisti näyttää muuttaneen uuden sulhasen kanssa jonnekin espanjaan tai sinnepäin. Tylsää näyttää olevan siellä ihanassa lämmössäkin kun päivityksiä koronasta lappaa, ehkä nyt joskus muistavat sentään lempiäkin?
Nainen selittää tehneensä 1,5 vuotta työtä korona/maski/ rokotevastaista. Eli hän on siis jostain saanut palkkaa ? Kerran laskin, häneltä oli 15 pä ivitystä kahteen päivään maskien ja rokotteiden vaaroista jne.
Psyykkiset ongelmat teettää kaikenlaista.
Eihän kukaan täysjärkinen väitä ettei koronaa ole olemassakaan.
Hyvin moni koronadenialisti väittää. Lueskelen joskus heidän juttujaan.
Muttaonhan täälläkin puolue joka sontaa syöttää. On vaan pienenemässä kun hulluimmat vuotaa noihin useisiin pikkunilkkien pikkuporukoihin.
Se on hankala tilanne jos mielenterveysongelmista kärsivät henkilöt eivät itse ymmärrä mennä hakemaan apua ongelmiinsa.
Nyt tuo espanjaan muuttanut ylistää kun 13 v tytär lyönyt naista joka on huomauttanut maskin pitämisestä.
Semmosta terveyttä äidilläkin.
Vastenmielsiä paskiaisia nuo rokotevastaiset, ei voi muuta sanoa.
Suomessa on vielä kevyttä touhuu, saksassa, ranskassa jne. maskittomat saa sakot, suurimmillaan oli ranskassa 700 euroo.