Kallis kuolema.

Vanha täti kuoli.Nyt perunkirja kertoo että hautajaiset maksoi yli 4000€.
Tädillä jäi rahavaroja ja hän maksoi itse nämä viimeiset bileet.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onneksi tämä tapahtuu vain yhden kerran.

Äänestä

Hautajaiset voi maksaa kyllä paljon. Mun äitin hautajaiset maksoi 7500 mutta siltä jäi perintöö 129000 euroa ja auto ja asunto jonka arvo 230 000. Minä ja veljeni perimme kaiken puoliksi ja perunkijoitus meni hyvin ja nopeasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vanha täti kuoli.Nyt perunkirja kertoo että hautajaiset maksoi yli 4000€.
Tädillä jäi rahavaroja ja hän maksoi itse nämä viimeiset bileet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu