Onko köyhyys voimistunut.

Aamun uutisten mukaan yksinäisyys on lisääntynyt peräti 39 %:a eli valtavasti.
Onko köyhyys kohentanut asemiaan vähiuntään samaan tahtiin?
4603
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Katkerista valituksista päätellen köyhyys on syventynyt usealla kirjoittajalla.
"....hain sitä ja tätä tukea, mutta ...kele en saanut kuitenkaan"

Äänestä

Tuloerot oli kaventuneet ja köyhyyskin siis.

Äänestä

Kullit käynEet joulun viettoon

Äänestä

Tontut sammuu, pukki vielä ryyppää .. pukki ryyppää......

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aamun uutisten mukaan yksinäisyys on lisääntynyt peräti 39 %:a eli valtavasti.
Onko köyhyys kohentanut asemiaan vähiuntään samaan tahtiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu