Kiitos maskittomat ja rokottamattomat

Suomi kiinni taas KIITOS KIITOS KIITOS KIITOS TEILLE WHITE TRASH
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/178e7fa1-d2bf-43e9-8b50-ea5cec22ba7f
"Suomeen tulee pian täysin uusi koronarokote – houkutteleva erityisesti niille, jotka pelkäävät aiempia rokotteita
Novavaxin koronarokote on proteiinipohjainen. Se sai tällä viikolla ehdollisen myyntiluvan EU:ssa."
Uudenlainen koronarokote tulossa, joka on samanlainen, kuin influenssarokote.
Ei ole mikään geenirokote, kuten nykyinen.
Tuossa rokote nykyistä rokotetta pelkääville ja varmaan ihan turvallinen rokote, tosin joku alkaa tuostakin keksimään vaarallisia sivuoireita.

Äänestä
  • Minkähän prionitaudin tuostakin saa.
    Grafeenioksidia on varmaan puskettu siihenkin, ihan sama onko mrna vai "tavallinen".

    Äänestä

  • Koska viranomaiset, media ja poliitikot ovat valehdelleet niin paljon tähän saakka koko plandemiasta, niin ei voi luottaa enää.

    Äänestä

  • Varmaan.... Se vaikuttaakin Lupaavalta😆

    Minä sairastin taudin, se tulkoon uudelleen jos tulee. Luonnonsuojaan luotan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Koska viranomaiset, media ja poliitikot ovat valehdelleet niin paljon tähän saakka koko plandemiasta, niin ei voi luottaa enää.

    Totta. Kaikki lupaukset suojasta, täysinrokotetuista, passilla liikkumisen turvallisuudesta itselle ja muille jne. Kaikki, ollut pelkkää Valetta!

    Valhetta, johon vedoten syyllistettiin , painostettiin ihmisiä. Ja kaikki tuo kiusaaminen/ syyllistäminen/ pelottelu/ eriarvoistaminen julkisesti,median toimesta, ilman että viranomaiset siihen puuttuivat.

    Luvatut suojat/ tehot hiipuivat ja taudit tarttuivat.

    Kukaan Ei ole täysinrokotettu, koskaan. Aina tulee uusia kierroksia.

    Kaikki mitä ovat luvanneet, on hiipunut/ ollut valetta.
    Jos nyt lupaavat jotain, muutan kk päästä voimme todeta. Ettei ollut totta sekään.

    Äänestä

Erityiskiitos rokottamattomille siitä että saatiin ravintolat loppuvuodeksi kiinni.

Äänestä
  • Erityiskiitos rokottamattomille siitä että saatiin ravintolat loppuvuodeksi kiinni.

    Täh,ravintolaan pääsi vain passilliset jotka oli rokotettuja?
    Mites näin?

    Äänestä

Rokotetut, herkkäuskoisuutenne takia korona leviää kulovalkean tavoin. Olette menettäneet kykynne torjua luontaisella vastustuskyvyllänne koronaa.

Ei teitä voi asiasta syyttää. Olette toimineet parhaan uskonne mukaan. Asiaa ajava taho on todella paha, jopa ulkona tästä maailmasta. Henkimaailmaa.

Äänestä

Niin, olet saanut amerikkalaisen rokotteen joka on myönetty hätä taopauksessa ja he eivät ole vastuussa.
He eivät tiedä mitä rokoteen saaneet tulee tapahtumaan pitkällä ajan välillä.
Osin on jo nähty,sydän pysähdyksiä ja kuolemia /paljon haitta vaikutusta.
He eivät julkista mitä rokote sisältää,miksi?
Miksi se on salattu 75vuodeksi?
Onko siinä jotain ,miksi salataan?
Sikapiikki kun oli,niin haittatapauksia oli jo 250,niin roketeiden anto pysäytettiin.
Näiden amerikkalasten covid rokotteissa on jo 14000 haitta ilmoitusta ja eikun vaan rokotetaan vaikka,eivät tiedä oikeasti mitä se tuo myöhemmin,kun ei ole testattu?
Sinä huudat,kun ihmiset ei halua elimistöön paskaa Mrna ta, josta ei tiedetä pitkällä aikavälillä mitä tekee? Tukkiiko pienet aivoveri suonet vai pysäyttääkö sydämmen.
Maskit on ehdottomasti OIKEIN,koska se on ns,bio tarttuva,eli ilmateitse.
Ei kirurgimaskeja vaan ppf2 tai ppf 3.
Lukekaa Japanista,todella paljon ihmisiä..miljoonia ja virusta on vain 200 kpl/pv.

Äänestä

Rokotetut passeineen baarissa. Tauti leviää baareissa. Rokottamattomat kotona. Tauti ei leviä kotona. Hä mitä mä en tajunnut?

Äänestä
  • Sitä että rokottamattomat menee siinä kuin muutkin ja yksi rokottamaton vastaa kymmentä rokotettua tartuttavuudessa

    Äänestä

Baarit kiinni lopullisesti, lentokoneiden valmistus lopetettava ja kaikki koneet pitää purkaa ja kierrättää hyötyköyttöön. Muutenkin koko kerskakulutus on tullut tiensä päähän.

Kauan eläkäön korona!!!

Äänestä

Hei mitä sirkusta tämä on? ”Lupa tartuttaa passi” ei auta mitään. Uskokaa jo hölmöt …

Äänestä
  • Sillä saatiin ihmiset takertumaan lupaukseen, normaalistaelämästä. Nyt, he ottavat 3,4,5,6 jne pistokset, jotta passi pysyy voimassa, ja normaalielämä saapuisi. Normaalielämä on tästä eteenpäin.piikki 3 kk välein, eihän se tautia estä, eikä tartuttamista, mutta ehkä... Vakavalta taudilta.

    Äänestä

Passien satoa.
Onhan jo monesti uutisoitua. Ettei 2 rokotetta estä tartuntaa, vaikka harhaisesti täysinrokotetuksi kutsutaan.
3 pistoskaan ei ulkomailla ole riittänyt. Tuskin täälläkään. 4 on jo tulossa immunipuutteisille. Ja muutenkin rokotusväli, pitäisi olla vain 3 kk. Joka ei silti estä tartuntoja, ei tartuttamista.

Voit toki kuvitella, ja syytellä muita.
Paras on Itse miettiä missä kulkee, ja pitää turvaväli!

Äänestä

rokotuille se kunnia kuuluu suomen kiinnipanosta aikansa rellestivät passin kanssa kuin sika vatukossa ja tässä on tulos.

Äänestä
  • Joka tartutuspassiin luottaa sitä tikulla nenään. Vanha suomalainen sanonta.

    Äänestä

Aina jossain joku on. Eristettynä, hylättynä tai sidottuna. Mutta kiinniolohan on pääasia silti.

Äänestä

Kiitos maskittomat ja rokottamattomat

OLE HYVÄ !!
Pidän kyllä ppf 3 maskia mutta koerokotetta en ota,koska tiedätkö sinä mitä se tekee sinulle,kun kukaan ei tiedä mitä se sisältää?

Äänestä

Mielenterveystapaus taas riekkumassa ja vielä jouluna, yksin parka kopperossaan harhojen ohjaamina.
Mutta jos jollekkin ei tullut selväksi niin rokottamattomathan eivät ole saaneet käydä missään. Passilliset ne siellä baareissa ja matkoilla luuhaavat;)

Äänestä

Kiitos maskittomat ja rokottamattomat.

Ole hyvä:))

Presidentti Ahtisaarella on varmaan arvonsa ja ikänsä takia kolme rokotusta.
Silti jo toinen korona tartunta.
Meillä ylilääkärit Ylen roska uutisissa puhut rätti naamalla(kirurgi).
Olen käynyt biosodan koulutuksen ja ihmettelen ihmisiä miksi ei ppf 2 tai 3.
maskeja käytetä.
Ilmateitse leviävä tauti suurimaksi osaksi ja pisarana osin myös.
Sain lähi-idässä taistelukaasu koulutus suojauksen ja siihen pitäisi mennä, niin kukaan ei kestäisi pitkään.

Äänestä

Suomi kiinni taas KIITOS KIITOS KIITOS KIITOS TEILLE BROWN TRASH

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomi kiinni taas KIITOS KIITOS KIITOS KIITOS TEILLE WHITE TRASH

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu