Sanoiko hän sen tahallaan, kun tietää, että tuomio on tulossa aikanaan rikoksista ihmiskuntaa kohtaan. Ompahan ainakin varoittanut ja se voidaan laskea lieventäväksi asianhaaraksi ja hän voi tällä vähän paikata huonoa omaatuntoaan.
Tämä uutinen leviää maailmalla kulovalkean tavoin.
https://www.youtube.com/watch?v=tSx4bj-FKb0&t=22s
Tämä uutinen leviää maailmalla kulovalkean tavoin.
https://www.youtube.com/watch?v=tSx4bj-FKb0&t=22s
Vastaukset 9
Vanhimmat
No, sehän sanoi, että pitäisi rokottaa ensin kaikki vanhemmat ikäluokat. Pääjohtaja tulee Eritreasta. Tiedämme, että korona iskee pahimmin ikäihmisiin. So what?
Eikös kuitenkin Etiopiasta eikä Eritreasta?
Ja jossain toisessa paikassa arvosteli tätä rikkaiden vvaltioden tehosterokotuksia ennen kuin maailman kaikki ihmiset ovat saaneet ensimmäisenkään.
Kyllähän nuo tajuavat rotat vastuunsa ja tekevät lopuksi jos ehtivät katoamistempun. Oliko kansallinen termi että tekee ritolat?
Rokote oli moka mutta hätähousu punikit tarvitsivat jonkun mihin uskovat. Eivät hyväksyneet että rokotetta ei ole. Niinpä tehtiin soppa josta laitettiin piikkiä punikkiin.
Punikki luuli nyt olevansa turvassa.
Tällä hetkellä punikki on hädissään, kun tartuntaluvut ovat nouseet 10x kovemmiksi. Nyt puhutaan tuhansista ja piikitetyt sairastavat runsaasti. Media yhä yrittää valehdella ja väännellä todellisuutta. Hus kuitenkin julkaisee lukuja jatkuvasti ja ne on muuta kun median valheet.
Nyt on 3 rokotetta saaneita ihmisiä teholla.
Just, haluaa, että rokotteita annetaan koko maailman ihmisille. Ei varmaan käsite rikkaiden ongelmaa, että pelottaa piikitys, että Jussikaan ei ote, että en oo nähnyt ketään koronaan kuollutta. Siis täällä terveydenhuollon ihannemaassa.
YouTuben muokattu pätkä Tedrosin puheesta on tästä videosta:
https://www.youtube.com/watch?v=UE6pTrTH4JM
tekstiversio:
https://www.who.int/director-general/speeches/detail/who-director-general-s-opening-remarks-at-the-media-briefing-for-geneva-based-journalists---20-december-2021
Nettitrollit puhuu paskaa ja vääristelevät.
Niin aina. Oikeestaan tää palsta pitäis sulkea. Outoa, että saa koko ajan valehdella eikä kukaan katso päälle.
Ei jaksa tätä epätotuutta ja vääristelyä.
OLiskos täällä vähemmän vääristelyä? Entä sitä totuutta?
https://tokentube.net/v/3141851359/Bill-Gates-ja-tuleva-koronarokote--kannattaako-sitä-ottaa-