Hyvää ja Rauhallista Joulua !

Hyvää ja Rauhallista Joulua Tolkuissaan ja Järissään oleville palstalaisille !
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun joulut lusittu ja syöty hyvin

Äänestä
  • Normaalista poiketen ollaan vain pienemmällä porukalla ja varovaisuutta noudattaen.

    Äänestä

Täh, Häh. Onks nyt joulu?
Mä oon lopettelemassa juhannusta. Pitäiskö vähentää tota huikan ottoo. Toi naapuri kun näki mut eilen ulkona shortseissa ja varvastossuissa sano mulle, et mee kertsii. Mä sanoin sille, et ei mulla oo brengun kans mitää ongelmii. Eihän?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvää ja Rauhallista Joulua Tolkuissaan ja Järissään oleville palstalaisille !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu