Osuuspankin uusi Duo luottokortti

Anonyymi

Onko tuon hankkimisessa mitään järkeä jos omistaa jo OP;n Credit kortin? En näe mitään eroa kuin että MasterCard hoitaa maksuliikenteen Visan sijasta.

Onko Duo vain keino houkutella asiakkaita joilta löytyy ainoastaan debit käyttämään luottokorttia?

12

6633

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vähän kun kysyisi miksi tilata pizza, vaikka on jo läski

      • Anonyymi

        Väärin vastattu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Väärin vastattu.

        Onko vinkkejä oikeasta? Onko tämä pakohuone? Paljonko aikaa?


    • Anonyymi

      'Onko tuon hankkimisessa mitään järkeä jos omistaa jo OP;n Credit kortin? En näe mitään eroa kuin että MasterCard hoitaa maksuliikenteen Visan sijasta.'

      Kortti on MasterCard Credit uudella kuosilla jossa korttinumerot printattu taakse, ei pistoitusta. DUO on vaihtoehto Visa kortille tai tarjoavat kumpaakin korttia halukkaille. Korttiohjelmissa Visat on Gold & Platinium kortteja, tosin Basic löytyy, DUO on myös Basic tason kortti, hyötyä Gold & Platinium korteissa matkailussa joka nyt jäissä.

      • Anonyymi

        Onko Duossa järkeä jos omistaa jo Osuuspankin normaalin valkoisen VISA credit kortin? Entä K-Plussa Maksuaika sekin lienee luottokortti.


    • Anonyymi

      Jos koet tarvitsevasi esimerkiksi varakortin tai maksaa eri asiat eri kortilla, niin se on hyvä. Jos et koe koskaan tarvitsevasi kahta eri korttia, niin sitten pärjäät yhdellä.

      • Anonyymi

        Kannattaako ottaa jos löytyy OP debit/credit yhdistelmä? Edut vaikuttavat melko samoilta.


    • Anonyymi

      Entä K-Plussa Maksuaika kortti?

      • Anonyymi

        Toimii hyvin.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei debit korttia saa tuosta vaan vaihdettua Kredit korttiin vaikka olisi vahvakin näyttöä oman talouden hoidosta. Vtuskin kukaan houkuttelee ketään mihinkään.

      Jos on saanut vaikka 2000€ limitin niin kuinkahan moni saa käytettyä sitä nolla kuluilla?

      • Anonyymi

        Amerikassa luottokortin saa käytännössä jokainen.

        Täällä pitäisi olla sama sillä tämä eri arvoistaa ihmisiä joidenkin saadessa kaikki luottokortin edut vakuutuksineen toiset ei saa mitään vaikka kykenisivät maksamaan joka kuukausi laskunsa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      103
      3883
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      48
      2761
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2579
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      39
      2088
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      31
      1870
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      26
      1668
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1572
    8. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      76
      1429
    9. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1378
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1311
    Aihe