Onko ortodoksisia julkkiksia?
Onko ortodoksisia pyhimyksiä?
Ortodoksiset julkkikset
15
1751
Vastaukset
- Anonyymi
Tihansien aiheiden tyyppi täällä.
- Anonyymi
Iivana Julma, Putin ja Stalin ovat Venäjän hurskaan kansan pyhiä. Babitzin on julkkisperhe. Ortodoksinen kirkko erosi katolisesta vuonna 1054. Suomen ortodoksit ovat venäläismielisiä.
- Anonyymi
Suomen ortodoksinen kirkko kuuluu autonomisena Konstantinopolin ekumeenisen patriarkaatin alaisuuteen.
- Anonyymi
Eikö olekin mielenkiintoista:’ julkkiksia ’
S - Anonyymi
Suomen ortodokseilla on kotona tsaariperheen ja Aleksanteri Nevskin ikonit. Kotimme on Venäjä.
- Anonyymi
Eikö sinun joulutunnelmaan kuulu muuta ajattelemista?
Lukisit jouluevankeliumia . - Anonyymi
Suomen ortodoksinen kirkko ei ole Moskovan patriarkaatin alaisuudessa.
- Anonyymi
SamulinEdelman, Vappu Pimeä,, Kai Kotiranta, Kalle Holmberg,
- Anonyymi
Hannu-Pekka Björkman kertoi pari viikkoa sitten ortodoksisuudestaan Flinkkilän ohjelmassa.
- Anonyymi
Hannu-Pekka Björkman on vissiin ollut ortodoksi viimeiset 20 vuotta että eipä mistään kovin erikoisesta paljastuksesta puhuta.
- Anonyymi
Jos ordodoksisuus kiinnostaa, kannattaisi käydä kuopion ordodoksisessa kirkkomuseossa ja uudessa valamossa.
Kun korona ja putteri rauhoittuvat, vanha valamo laatokalla on erittäin kiinnostava kohde. - Anonyymi
Matti Tolvanen kommentoi jatnuvasti televisiossa ja lehdissä rikoksia.
Kirkollishallituksen jäsen myös.
Eduskunnan nykyinen puhemies Vehviläinen ja ex ministeri Tarja Filatov
Maria Guzenina ja Hannu Hoskonen eduskunnasta - Anonyymi
Pimee vappu nuuskii vehnäjauhoja ruokaohjelmissa hahh
- Anonyymi
Björkman onkin melkoinen Batman toksiini isä mitro jää hopeelle
- Anonyymi
Vola Olli
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t857084- 353781
- 443318
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402532- 2062259
- 412202
- 1222192
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292119Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241848- 401739