Tämä tehokas joukkue jakaa toisilleen tietoa että kaikki sairastuneet ovat piikitettyjä.samoin menehtyneet...He saavat itse piikitettyjen kosketuksesta iho-oireita eritteidein kautta,mielenkö voimalla? Tietotoimisto kertonut heille taudin alkaneen jo toisen maailmansodan aikaan erään saksalais herrasmiehen kehittämänä..hmmm. sitten tietenkin se siruasia.. No eipä tässä näin oireettomana kolmen rokotuksen ihmisenä voi toivoa kun hyvää loppuelämää tällekin porukalle. ps. me muutama miljoona jotka emme oireile/ole kuollut olemme saaneet heidän mielestään vettä piikistä.
Etelä-pohjanmaan rokottamattomat
29
1326
Vastaukset
- Anonyymi
Tulikin rokotettujen tauti.
Hoidoissa jo yli 60% 2 rokotettuja
46% rokottamattomia
Yhden rokotteen saaneita vain 4%
Tuo 1 piikki on suurin osa Phizeria modenaa- Anonyymi
katsos piikkikammoinen heräsi joulukrapulasta..sulla varmasti on muualtakin tuohon faktaa kun hommaforumilta
- Anonyymi
Nämä koronaskeptikot ja piikkifoobikot saisi passittaa terapiaan kaikkine harhoineen.
"Psykodynaaminen psykoterapia esimerkiksi pohjautuu Sigmund Freudin psykoanalyyttiseen teoriaan. Hoidon keskeisenä tavoitteena on potilaan subjektiivisen hyvän olon kokemuksen vakiintuminen, ymmärryksen lisääntyminen itseä ja muita kohtaan sekä ristiriitojen hallinnan parantaminen."
Kun tauti on näin tarttuva, kyse ei enää ole yksilön oikeudesta päättää, ottaako rokotuksen vai ei. Rokotukset oikeastaan tällaisessa tilanteessa on otettava siksi, että suojaa muita, läheisiään. - Anonyymi
Korona on sairaus. Myös tupakointi on nykyään luokiteltu sairaukseksi. Kumpikaan ei ole vain ihmisen oma asia. Passiivien tupakointi on yhtä vaarallista kuin omakin sauhuttelu. Rokotuksien ottamatta jättäminen ei ole vain oma asia, koska siitä joutuvat kärsimään myös ne, jotka "nuhan" sen tartuttajalta saavat ja ehkä jopa menettävät henkensä. Siksi että tyyppi vaan ei viittinyt uskaltanut jaksanut tai nolouttaan muuten vaan hakenut rokotuksiaan. Tai kun ei kaveritkaan ottanu. Tai kun mun käsi ekasta rokotuksesta tuli kipeeks.
Asioita opitaan nykyään vain kantapään kautta? Onko syynä se huono lukutaito osalla kansalaisista, mistä lehdissäkin on ollut juttua? Vai ongelmia käsityskyvyssä? "Heikoiten oppimisessa pärjäävät kotimaiset pojat. Ne muutamat huiput ovat entistä parempia, mutta heitä on vähän. Olen erittäin huolissani tulevaisuudesta, yksi IS:n haastattelema opettaja sanoo elokuussa 2021 julkaistussa jutussa."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008514762.html .
Tällaiseen lorvimiseen on luotava korjausliike. Nykyinen laiskanpulskeaksi itseään tituleerannut presidentti vaihtuu vuoden päästä. Hän sentään lopetti tupakoinnin. Aika on näyttänyt, että seuraavaksi tarvitaan ylimpään portaaseen terveysasioihin syvävalistunut asiantuntija. Paula Risikosta seuraava presidentti.- Anonyymi
miks edellinen heitti tupakoinnin tähän? itse en ole natsa miehiä mutta mun mielestä rokote sarja pitää ottaa oli lihava,laiha tupruttelija tai ei...tuntuu vähän siltä että juurikin nämä jotka eivät ole ottaneet heittävät aina pallon täällä netissä jonkun muun niskaan,mutta minkäs näköinen tyyppi siellä tekosyitä luo?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
miks edellinen heitti tupakoinnin tähän? itse en ole natsa miehiä mutta mun mielestä rokote sarja pitää ottaa oli lihava,laiha tupruttelija tai ei...tuntuu vähän siltä että juurikin nämä jotka eivät ole ottaneet heittävät aina pallon täällä netissä jonkun muun niskaan,mutta minkäs näköinen tyyppi siellä tekosyitä luo?
Se on juuri näin, ja kumpikaan ei ole enää vain yksilön oma, henkilökohtainen asia. Rokotukset ovat aina kuuluneet Suomessa perusterveydenhoitoon. Ihmiselle vahingollisten virusten valtaamassa maailmassa rokotusten ottamisen merkitys on asukkaille entistä tärkeämpää. Osa kansalaisista ilmeisesti on pudonnut kärryiltä tai elävät jotain virtuaalista elämää kuin pää pensaassa.
- Anonyymi
Viime perjantain jälkeen Suomessa on raportoitu 28 uutta koronavirukseen liittyvää kuolemaa. Koronakuolemia on raportoitu Suomessa tähän mennessä yhteensä 1 592.
- Anonyymi
Suomalainen sisu pitäisi saada takaisin. Ennen mentiin läpi vaikka harmaan kiven. Nyt miehet pelkäävät jopa rokotuspiikkejä!
- Anonyymi
eikö ne täällä pelkää kaikkee mitä ne ei ymmärrä? ja niitä on paljon,nykyään
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eikö ne täällä pelkää kaikkee mitä ne ei ymmärrä? ja niitä on paljon,nykyään
onkohan tämä laihian tapaus johdanne taas piikki pelko sarjaan
- Anonyymi
Perhepiirissä 5 sairastanut todetun COVI19. Itse ei mennyt testiin oli 2 viikon funssa kuulun riski ryhmään. Muut hyvä kuntoiset pitivät normi flunssana.
https://mvlehti.net/2022/02/12/koronarokotetun-vaeston-immuunikato-edessa-valtava-aids-pandemia-raportti/
- Anonyymi
Väheneekö miesten koronakuolemien määrä sen jälkeen, kun piikin sijasta avun voi ottaa suihkeena tai tablettina? Fobiakin voi muuten olla sairaus, aikamoinen mielenterveysongelma.
- Anonyymi
Munchausenin oireyhtmän ICE-10 luokituksen koodi on F68.1.
Eräs sen alalajin oireista sopii kulkutautimyönteisille, tarkoituksellista psykoosin "tuottamista" itselleen nimitetään Ganserin oireyhtymäksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Munchausenin oireyhtmän ICE-10 luokituksen koodi on F68.1.
Eräs sen alalajin oireista sopii kulkutautimyönteisille, tarkoituksellista psykoosin "tuottamista" itselleen nimitetään Ganserin oireyhtymäksi.ei tarvii kauaa mennä taakes päin kun etelä-pohjanmaalla vanhemmat pelotteli lapsia lentokoneen jättösumun olevan kusta,ja ettei meressä saa uida suu auki kun laivasta tulee paskat ja kuset mereen..ja se legendaarinen ukkosella jumala nakkelee kivillä ihmisiä. pitää oikeen sanoa että suomen viimeinen alkuasukus rotu saamelaisten lisäksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Munchausenin oireyhtmän ICE-10 luokituksen koodi on F68.1.
Eräs sen alalajin oireista sopii kulkutautimyönteisille, tarkoituksellista psykoosin "tuottamista" itselleen nimitetään Ganserin oireyhtymäksi.Tarkoitit ksi Putin myönteisille?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitit ksi Putin myönteisille?
ilmeisesti e-p aitaus lakialoite on käsittelyssä nato valtuustossa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ilmeisesti e-p aitaus lakialoite on käsittelyssä nato valtuustossa
Mikä yhdistää eteläpohjanmaalla rokottamattomia,autoimmuuniinia,alkoholismia,sukurutsia? kiihkouskovaiset
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä yhdistää eteläpohjanmaalla rokottamattomia,autoimmuuniinia,alkoholismia,sukurutsia? kiihkouskovaiset
Vieläkö lähisukulaisen kanssa täällä saa mennä naimisiin? Muualla raja on sentään vedetty pikkuserkkuhuin.
- Anonyymi
Joka päivä kuolee kymmeniä ihmisiä koronaan...
- Anonyymi
Venäjän kuriireiksi höynäyttämiä ovat nämä korotuskielteiset Suomessa. Matalasti koulutetut miehet ovat erityisen suuri kuluerä Etelä-Pohjanmaalle, koska näitä tyyppejä täällä on paljon. Convoy-kokoontumiset tulevat erittäin kalliiksi yhteiskunnalle. Elokapina maksoi 250.000 euroa. Mielenosoitusten kustannuksia nostaa ylityönä ja ilta- sekä viikonloppuaikaan tehty poliisityö mutta myös kiinniottoihin liittyvät kustannukset. Ajoneuvojen hinaamisista vastaavat autojen omistajat itse, sillä lasku lähetetään rekisteritietojen perusteella.
"– Ilmeisesti te saatanan tollot ette vieläkään ymmärrä, että vihollinen loi tuon paskamarssin juuri teitä varten. (Turtiainen).- Anonyymi
Ymmärrys voi olla huono, jos ei kunnolla ole oppinut lukemaan ja somessa ollaan vaan samaa mieltä kuin kaveritkin. Ryhmässä tyhmyys tiivistyy.
- Anonyymi
Eteläpohjalaisilla on Suomen vahvin maakuntaidentiteetti. Siihenkö perustuu tämä jämähtäneisyys ja muutosvastarinta? Eletään menneitä aikoja, eikä nähdä tämän aikakauden mahdollisuuksia ja vastuuta omasta kehittämisestään.
- Anonyymi
yhtä suurta sukua..melkeen jopa fyysisesti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
yhtä suurta sukua..melkeen jopa fyysisesti
vieläkö tämä alussa mainittu ryhmä on kasassa? vai vaikuttaako kirkkomaalla ja teholla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vieläkö tämä alussa mainittu ryhmä on kasassa? vai vaikuttaako kirkkomaalla ja teholla
hakenut kuulemma lupaa muuttaa pakolaisryhmänä ukrainaan
- Anonyymi
Nyt on todistettu, että korona on miehillä vaarallisempi. Kattokaa ny Putiinia, on menny ihan sekasin.
- Anonyymi
kuulemma tänään kokous lusan hallilla,makkara ja kaffi tarjoilu. lopuksi tanssit naisten haku
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk517566Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin157293Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va667176Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1606767Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta386640Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k735672Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.185658Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015435Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi215380Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas1065045