Tässä kokemuksia Varma eläkevakuutusyhtiöstä:
Tänne saa yhteyden käytännössä vain siinä tapauksessa että aiot ottaa heiltä vakuutuksen. Sen jälkeen sinulle tipahtelee vain laskuja, mutta jos tulisi jotain tarvetta soittaa tai laittaa sähköpostia niin linjat ovat jatkuvasti täysin tukossa ja ruuhkautuneet. Näihin on todella vaikeaa saada mitään yhteyttä.
Jos laitat sähköpostin saat vastauksen ehkä kuukauden päästä. Puhelimella saat yhteyden jos jaksat jonottaa yli tunnin.
Ja tämä toistuu vuodesta ja päivästä toiseen eikä ole ajankohdasta riippuvaista. Olen nyt ollut asiakkaana 3 vuotta ja aina sama juttu. Muka "tilapäinen" ruuhka, pah!
hakusanoja: tyel yel vakuutukset tyel-vakuutus yel-vakuutus kokemuksia varma vakuutusyhtiö
Toivottavasti google löytää nämä hakusanat eikä kukaan erehdy tuonne asiakkaaksi.
Varma eläkevakuutusyhtiö
17
3341
Vastaukset
- Anonyymi
Itse jonotin jälleen kerran 35min linjoilla kunnes automaatti totesi että kukaan ei ole tavoitettavissa. Lähtee yhtiö vaihtoon.
- Anonyymi
Ei kai sinne kannata soitella. Kiittää mielessään ja maksaa laskun
- Anonyymi
Todella huono yhtiö. Pelkkää rahastusta. Surkea asiakaspalvelun tavoitettavuus jos tulee kysyttävää. Onneksi on olemassa hieman pienempiä ja parempia yhtiöitä joihin saa vaihdettua.
- Anonyymi
Mikä yhtiö on hyvä?
- Anonyymi
Johtaja haluaa tappaa köyhät Suomesta. Täyspaska firma. Vittu että tollaseen on joutunut maksamaan, mitään ei sieltä saa kun sairastuu.
- Anonyymi
Täsmälleen samanlaisia kokemuksia, aion vaihtaa yhtiötä.
- Anonyymi
Saan Varmalta eläkkeeni ja tarvittaessa chatista saan aina kiinni asiakaspalvelijan.
- Anonyymi
Höpön höpön en muute usko. Tai sitte olet joku varman palkkaama sutkaus
- Anonyymi
Minä en soittele ,en laita s-postia yhtään mihinkään firman.Ihan posti kirjeen laitan ja saan kyselyyni vastaus postin kautta kaikkialta.Kun vaadin sen enkä lähde dikitaaliseen postiin missään vaihe minkään asian kanssa,mikään firma..Ihan saan terveystietonikin A-nelonen paperi terveyskeskus jos pyydän.Kun tietoinen valinta en oma kanta,en hankinut,en lahjana ottanut vastaan äly Puhelinta. Kaikki sujunut tähän asti ok.
- Anonyymi
Sama kokemus Varmasta, meni työeläkeyhtiö vaihtoon.
Silti on puoli vuotta selvitelty maksetuista laskuista lähetettyjä muistutuslaskuja, muitutuslaskuja jotka ovat tulleet ja eräytyneet ennen alkuperäisen laskun eräpäivää, perintään laitettu lasku jota ei koskaan oltu lähetetty minulle ja viimeisimpänä käänteenä (kun kaikki nämä edelliset oli selvitetty ja lopulta saatu korjatuksi ilman mitään pahoitteluja), vielä viivästyskorkolasku ajallaan maksetusta laskusta.
Ymmärrän, että virheitä voi sattua, mutta Varman laskutus ja asiakaspalvelu ovat aivan käsittämättömässä kaaoksessa, en voi suositella kenellekään. - Anonyymi
Ihan pa....ka laitos. Laskut ja päätökset saapuvat aina eräpäivänä tai sen jälkeen. Vaikka klikkaat sähköisessä palvelussa, että saat viestin kun palveluun tullut muutoksia, niin ei niistä kyllä mitään ilmoituksia tule. Todella huono paikka. Vaihtoon menee laitos.
- Anonyymi
uuuu
- Anonyymi
paska koko firma asiakaspalvelu hidasta mikään ei saada aikaiseksi kun yrittää soittaa viikko kulunut jo
- Anonyymi
Älkää vaan menkö ottamaan vakuutuksia Varmasta.
- Anonyymi
Ei tuolla varmalla ainakaa osata lukea, tai ei ymmärretä luettua, tai siellä on ekaluokkalainen töissä. Hakemuksia laittanu kpl. Eikä muka näy, ny ko ärähin että perkl eikö ne osaa lukea vai käyttää tietokonetta. Tuli että tarviivat hakemukseen B lausunnon. Noh olen laittanu hakemuksen liitteenä B lausunnon, ja lisäksi vielä torppasin viestillä muutaman samanlaisen B lausunnon mutta ei. Varman väki tivaa että tarviivat B lausunnon. Ainoa mikä tossa firmassa on varma että sieltä vaihto toiseen ja nopeasti. Johokki missä osaavat lukea, kirjoittaa, ja käyttää tietokonetta. Voi prkl!#&/&!!!!!!
- Anonyymi
Niillä on Suomen vittumaisimmat vakuutuslääkärit.
- Anonyymi
Elekää hyvät ihmiset menkö varmalle. Itte 3 raajaisena, ja hakenu kuntoutustukea. Niin kaskummaa varman lääkärit paranti mun raajan ja olen kuulemman täysin kunnossa. Noh paras ratkaisu ois ollu pimeät työt, ja rahaa sukan varteen talteen!!! Mitää työeläke maksuja ei yksinkertaisesti kannate maksaa ei ei ei. Sillä sitte kun tarviit niitä ei vastakaikua kuulu eikä näy. Nyt oisi varaa jos oisin aikoinaan keksiny tehhä vain pimeenä hommat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793