Pysäköintivirhemaksu

Hangon parkkisakon määrä on 30,- eikä sitä valvota mitenkään.
Iso osa kunnista on anonut summan nostamista ja saanut siihen luvan.
Hangon tulisi tehdä myös tämä ensi kesää varten ja ottaa valvonta käyttöön. Esim. Itäsataman alueella myös poishinaamiset olisivat tarpeen, koska 30,- koko viikonlopun parkkipaikasta veneen vieressä on pieni hinta eikä sillä olisi vaikutusta.
6860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

on sillä se vaikutus että porukka katoaa muualle ei sillä 30 parkkisakolla ole mitään pelastusrenkaan ominaisuuksia hangon talouteen sen on demarit tuhonnu kuten punikkien ideologiaan kuuluukin

Äänestä

Tai sitten pitäisi ottaa turhat rajoitusmerkit pois, jos ei kerran valvota!

1Äänestä
  • Totta, autoista päätellen niitä noudattavat nyt vain hankolaiset.

    Äänestä

Onko joku joskus saanut täällä pysäköintivirhemaksun?

Äänestä
  • Menkää käymään Espoossa niin saatte niitä kaipaamianne sakkolappuja, jouluaattona ei lappu Liisa lepää. Kirjoitti vielä sakkolapun kadun nimellä mitä ei Espoon katuluettelossa ole, tein valituksen ei mitään vaikutusta. Hallinto-oikeus vielä viimeisteli asian. Ilmoitin Espoon paikallislehdessä muuttavani kirjani pois Espoosta ja samalla vieväni veroluonteiset maksuni mennessäni. Pitäkää ne lusmunne jotka hakevat tukea elämiseensä, Minulle riitti osoitteen muutos ja kas olen vaihteeksi hankolainen.

    Äänestä

itse pyrin aina pysäköimään väärin.pienenä kiksinä pysäköin usein poikittain niin että menee vähintään 2 parkkiruutua,mieluiten kolme.auton jätän myös suoraan ulko oven eteen kun käyn kaupassa asiomassa.tai automaatilla ajan suoraan eteen.jos on sateinen päivä ajan auton kaupan parkkipaikoilla oleviin muovihökkeleihin ettei autoni kastuisi liika(nämä ilmeisesti tarkoitettu ostoskärryille mutta heivaan ne aina pihalle tai työnnän parkkipaikalle).tosin osa noista johtuu humalatilastani ja laiskuudesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hangon parkkisakon määrä on 30,- eikä sitä valvota mitenkään.
Iso osa kunnista on anonut summan nostamista ja saanut siihen luvan.
Hangon tulisi tehdä myös tämä ensi kesää varten ja ottaa valvonta käyttöön. Esim. Itäsataman alueella myös poishinaamiset olisivat tarpeen, koska 30,- koko viikonlopun parkkipaikasta veneen vieressä on pieni hinta eikä sillä olisi vaikutusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu