Demokraattien juonia?

Yhdysvalloissa korona tappaa selvästi enemmän republikaaneja kuin demokraatteja: Ne vaalipiirit, jossa republikaaneilla on enemmistö, kuolleisuus koronaan on paljon suurempaa kuin demokraattien vaalipiireissä. Onko tämä osoitus demokraattien juonista?
261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tässä on kaksi vaihtoehtoa

1. Demokraatti enemmistöisissä vaalipiireissä sairaanhoitopiirit antavat republikaaniäänestäjille pelkkää suolavettä rokotteen sijaan.

2. Republikaaniäänestäjät suhtautuvat nuivasti rokotteisiin ja koronaan eivätkä suojaa itseään ja ovat siksi yliedustettuina taudin kuvassa. Samasta syystä rokottamattomien ÄO on keskimäärin alempi kuin rokotettujen.

Mitä mieltä kumpi lienee totuus vai epäiletkö, että korona on joko marsilaisten tai marxilaisten salajuonia, joilla pyritään vaikuttamaan alumiinifolio markkinoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yhdysvalloissa korona tappaa selvästi enemmän republikaaneja kuin demokraatteja: Ne vaalipiirit, jossa republikaaneilla on enemmistö, kuolleisuus koronaan on paljon suurempaa kuin demokraattien vaalipiireissä. Onko tämä osoitus demokraattien juonista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu