Miksi Marinin hallitus ei puutu kokoomuspersujen fasisti-Helsingin ihmisoikeusloukkauksiin asunnottomia kohtaan-
tuhansia- ellei kymmeniä tuhansia asunnottomia- joile ei asuntoja ja kunnon elämisenmahdollisuuksia mahdollisteta- vain syrjäytetyiksi jätettyjen elämää
Ja sitten ihmetellään jos on ongelmia Helsingissä- ja ajetaan ongelmaiset omiin reservaatteihinsa?
Miksi Marin sallii Helsingin ihmisoikeusloukkaukset eli tuhoavan asunnottomien elämät, jo 100 vuotta
3
369
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan oikein. Kaikki parasiitit kuten asunnottomatvois laittaa vaikkakin kyytiin ja viedä ruotsiin
- Anonyymi
Mitä niille pitäisi tehdä, jos eivät viihdy kerrostaloissa? Vuokrataloissa on niin omituisia sääntöjä ja ohjeita, ei niissä joka äijä halua majailla. Vapaus ja luonto on mukavampaa, juomat tuovat iloa ja lohtua koko porukalle siellä nuotion ääressä.
- Anonyymi
Se on hyvin pikku pilkka kun nyt on laitettu naisia komeilemaan, miten voi verrata sota¤ajan täyteen terroriin, ei mitenkään, kauas on tultu sieltä, minne tämä päivä ei jää pykältämään, koirat ja kissat piikille kiirehtäkää......
?
https://m.youtube.com/watch?v=CjyJZuZHVBM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p767040Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576128Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite553475Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293219Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901702Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171438Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181166- 601163
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11070Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11047